Єврокомісія рекомендує розпочати процес перемовин про вступ (не прийняття) України та Молдови до Європейського союзу, але є “АЛЕ”…
Про це повідомила сьогодні, 8 листопада, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції в Брюсселі.
Трансляцію наживо з українським перекладом вело Суспільне.
За словами європейської топпосадовиці, наша країна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС.
Єврокомісія також рекомендувала надати Грузії статус країни-кандидата та розпочати переговори про вступ до ЄС з Боснією і Герцеговиною.
Тепер висновок комісії мають схвалити на саміті лідерів ЄС 14-15 грудня. Якщо й там дадуть «зелене світло» переговорам, виконавчий орган ЄС розпочне технічну роботу з підготовки процесу вступу, яка передбачає складання дорожньої карти та перевірку рівня відповідності між європейським та українським законодавствами паралельно із завершенням майбутніх реформ.
Потім настане етап перемовин. Зазначимо, цей етап може взяти багато часу: наприклад, розгляд заявки Хорватії – «наймолодшої» з членів ЄС – тривав 10 років.
АЛЕ Є ЧЕРГОВЕ “АЛЕ”…
Європейська рада 14 грудня може зобов’язати Україну виконати чотири додаткові завдання перед початком переговорів про вступ до ЄС.
Про це повідомила міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону.
«Європейська комісія, визначаючи чотири додаткові очікування щодо антикорупційної реформи, антиолігархічного законодавства в частині лобіювання та нацменшин не визначили це як рекомендації», – вказала Стефанішина.
За її словами, лідери ЄС просять Європейську раду зобов’язати Україну виконати ці завдання перед тим, як Єврокомісія почне свою формальну роботу.
«Не факт що лідери саме таким чином підтримають бачення Єврокомісії. До того ж деякі з цих завдань мають бути ухвалені найближчим часом. Думаю, що ще 14 грудня ми будемо бачити фінальне рішення. І тільки після цього будемо розуміти наступні кроки», – додала міністр.