Міністерство фінансів України пропонує провести щорічний перегляд ставок деяких податків і зборів, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції.
За інформацією на сайті Мінфіну, підвищення ставок пропонується провести з урахуванням індексу споживчих цін та індексу цін виробників промпродукції, які за урядовими прогнозами на 2015 рік очікуються на рівні 126,7% і 126,5%, відповідно, передає NewsOboz.org з посиланням на УНІАН.
Враховуючи сфери застосування податків і зборів, Мінфін пропонує підвищити ставки акцизного податку, екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням прогнозного індексу інфляції на 26,7%.
Одночасно, ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, спеціальне використання води, користування надрами в цілях, не пов‘язаних з видобуванням корисних копалин, пропонується підвищити з урахуванням індексу цін виробників промпродукції на 26,5%.
Також повідомляється, що відповідний законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зміни ставок деяких податків і зборів» розроблено та оприлюднено для обговорення, яке триватиме протягом місяця.
Як повідомляв УНІАН, доходи зведеного бюджету за оперативними даними, за січень-березень 2015 року склали 126,4 млрд грн, що на 32,9 млн грн, або на 35,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
У тому числі доходи держбюджету за вказаний період склали 105,4 млрд грн, місцевих бюджетів — 21 млрд грн.
В розрізі основних платежів у січні-березні 2015 року приріст до відповідного періоду 2014 року забезпечено по податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів — на 71,9%, ПДВ на вироблені в країні товари — на 32,1%, по акцизному податку на вироблені в Україні товари — на 52,1%, по ввізному миту — в три рази, по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності — на 36,9%, щодо частини чистого прибутку, що вилучається до держбюджету, — на 69,4%. Платникам податків за січень-березень було відшкодовано 12 млрд грн ПДВ.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за цей період склали 40,1 млрд грн.
vkurse.ua