Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

АЛКОГОЛЬ АРІЯМ НЕ СТРАШНИЙ І НАВІТЬ КОРИСНИЙ

Давно доведено, що алкоголь є згубним для усіх рас окрім європейської. Адже тільки у справжніх  європейців, котрих ще прийнято називати аріями,  організм здатний виробляти ферменти, які  каталізують окислення спиртів і ацеталів до альдегідів і кетонів в присутності нікотинамід-аденін-динуклеотида (НАД). І це доводить не тільки наука, але й історія, адже що саме насправді згубило і губить корінні народи Сибіру, обох Америк, Африки й Азії?

alko3Хіба не алкоголь, який забрав більше життів ніж зброя і усілякі епідемії разом узяті?

І тільки справжнім європейцям алкоголь і досі майже (винятки бувають всюди) не заподіяв шкоди. Тож мабуть саме це й мав на увазі, якщо вірити легенді, відмовляючи мусульманам, яким згідно Корану заборонено вживання вина, у прийнятті їхньої віри, князь Володимир Великий, який сказав: “Русі вєсєліє єсть піті, не можем без того і биті”.

Але жарти – жартами, а вчені таки доводять користь алкоголю.

Так розумно дозоване вживання спиртних напоїв корисніше для здоров’я, ніж абсолютна непитущість, стверджують деякі вчені. Ряд досліджень також показав, які алкогольні напої можуть бути корисними для здоров’я. І список не обмежується червоним вином.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Культовий письменник Сергій Довлатов нарікав, що про шкоду алкоголю написані сотні книг, а про користь – жодної. Про сучасну науку такого не скажеш. Поряд з сотнями праць про шкоду спиртного, вчені регулярно публікують дослідження, які вказують на протилежне.

Ряд досліджень показує, що люди, які не вживають алкоголь, живуть менше, ніж ті, хто час від часу п’є. На перший погляд, це нелогічно. Чому раптом прийняття речовин, які володіють токсичними властивостями і здатні викликати рак, слабоумство та хвороби печінки і інших внутрішніх органів, позитивно впливає на здоров’я?

І тим не менш, свідоцтва користі алкоголю виглядають досить переконливо. Наприклад, це британське дослідження, яке протягом двох десятиліть спостерігало за майже 2 тис. пацієнтів у віці від 55 років, показало, що повна відмова від алкоголю веде до підвищення ризику передчасної смерті.

За час дослідження померли 69% пацієнтів, які повністю утримувалися від вживання спиртного, і лише 41% пацієнтів, які помірно пили. Вражаюче, але люди, що всерйоз зловживають алкоголем, також продемонстрували менший рівень смертності під час дослідження (61%), ніж ті, хто повністю утримується.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Простіше кажучи, сенсаційне дослідження показало, що багато пити все одно корисніше, ніж не пити взагалі.

Незважаючи на те, що дана робота викликала шквал критики, сперечатися з тим, що помірне споживання алкоголю приносить користь для здоров’я, у світлі недавніх досліджень стає все важче.

Ще одне масштабне дослідження, результати якого були опубліковані в авторитетному медичному журналі Archives of Internal Medicine, підтверджує цю теорію. “1-2 порції спиртного в день для жінок, і 2-4 – для чоловіків асоціюються зі зниженням рівня передчасної смертності”, – констатують автори дослідження.

alko2Спиртне в невеликих дозах знижує рівень стресу, нормалізує кров’яний тиск і покращує роботу імунної системи, відзначають дослідники.

Також, невеликі (і регулярні!) дози алкоголю знижують ризик кардіологічних захворювань і серцевих нападів, свідчить інше дослідження німецьких вчених.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Головне – розподіляти алкоголь рівномірно. Одна-дві порції в день, а не одне серйозне застілля раз в тиждень, підкреслює Юрген Рейм, один з авторів дослідження.

Але це не найбільше одкровення серед результатів недавніх досліджень. Вчені встановили зв’язок між невеликим вживанням алкоголю і довголіттям в світлі такого чинника як самотність.

Людина – соціальна істота. Почуття самотності ведете до депресії, яка загрожує багатьма проблемами зі здоров’ям і є чинником, що скорочує тривалість життя. Люди, що повністю виключають зі свого життя алкоголь, особливо в літньому віці, частіше схильні відчувати самотність, відзначають дослідники.

А люди, які час від часу вживають спиртне, частіше мають більше соціальних зв’язків. І справа зовсім не в ефекті “собутильництва”, констатують дослідники.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Людські відносини характеризуються складною хімією з дофаміну, окситоцину та інших гормонів. Деякі люди в силу особливостей характеру схильні до певної закритості. Пара-трійка келихів вина завжди зближує, а в довгостроковій перспективі завжди чинить позитивний вплив на здоров’я, зазначає оглядач Wired Джона Лерер.

Проте, дослідники відзначають, що принципове значення має не просто кількість уживаного алкоголю, але і його вид.

Багато алкогольних напоїв корисні для здоров’я, свідчать вчені. А деякі і зовсім – просто є еліксирами довголіття. Зрозуміло, в обмежених кількостях.

Не секрет, що воістину молодильні властивості має червоне сухе вино. Однак, перелік спиртних напоїв, які сприяють довголіттю, ширше. Знову ж таки, мова йде про розумне споживання.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Червоне вино

Найпередбачуваніший учасник цього рейтингу. Про користь ресвератрола – антиоксиданту, що міститься в сухому червоному вині, не писав тільки ледачий. Потішно, що деякі дослідники знаходять інші пояснення користі червоного вина, які, проте, не заперечують звичної тези про ресвератрол.

Зокрема, датські дослідники нещодавно з’ясували, що любителі червоного вина купують у супермаркетах оливки, овочі, фрукти частіше, ніж любителі пива. Останні частіше завантажують у свої кошики чіпси, солоне, гостре, солодощі та напівфабрикати.

Так що, цілком можливо, користь вина, як такого, частіше пов’язана із загальним способом життя і вибором продуктів харчування, відзначають дослідники.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Темне пиво

В першу чергу, мова йде про ірландське пиво Guiness (невідомо, наскільки корисні інші сорти темного пива). Це культове пиво тривалий час продавалося зі слоганом “Guiness is good for you” (Guiness корисний для здоров’я).

І деякі масштабні дослідження підтверджують, що такі різкі твердження аж ніяк не безпідставні. Наприклад, це дослідження, проведене вченими з університету Вісконсін, показало, що регулярне вживання Guiness (в помірних дозах) знижує ризик захворювань серцево-судинної системи в цілому і появи тромбів зокрема.

Кривава Мері

Здавалося б, цей класичний коктейль навряд чи має бути в списку напоїв для продовження життя. Але за словами американського дієтолога Мартіна Робінсона, саме цей коктейль дуже корисний для здоров’я.

Природно, якщо він приготований за класичним рецептом і вживається в обмежених кількостях. Томатний сік містить ряд активних інгредієнтів, користь яких не підлягає сумніву, наприклад: лікопен (корисний для простати), катехіни (захищають клітини шкіри), зеакстантин (захищають очі), вітамін А і безліч антиоксидантів, що сповільнюють старіння і активізують роботу імунної системи.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Селера, який є невід’ємною частиною цієї Кривавої Мері, також вельми корисна для здоров’я. Дослідження показують, що вживання селери допомагає боротися з раком, нормалізує кров’яний тиск, запобігає появі каменів у нирках і покращує травлення.

Ну а головний компонент Кривавої Мері – горілка – хоч і не є еліксиром здоров’я, тим не менш, хоча б не несе з собою зайвих калорій.

Сангрія

Цей напій простіше всього пити, перебуваючи в Іспанії. Але ніхто не заважає робити його в домашніх умовах в будь-якій іншій точці земної кулі. Він відрізняється невисокою калорійністю і високим вмістом вітаміну С і антиоксидантів.

Яблука в складі сангрії також приносять з собою корисні бета-каротини, а малина – рідкісні і дуже потужні антиоксиданти. Полуниця в свою чергу – несе соду і корисну клітковину. Деякі дослідники кажуть, що сангрія – це червоне вино в квадраті.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

 

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності