Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Анонімки на суддів тепер теж розглядатимуть у ВРП

Законопроект №1008, внесений до парламенту президентом Володимиром Зеленським та рекомендований до прийняття в другому читанні Комітетом 1 жовтня передбачає новий порядок притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Так, тепер дисциплінарне провадження щодо судді можна буде відкрити не тільки по скарзі, а й просто за повідомленням про вчинення проступку від будь-якої особи.Vyshha-rada-pravosuddya

При цьому виключається гарантія блокування «спаму», а саме норма про те, що в разі неодноразових безпідставних скарг Вища рада правосуддя вправі «заблокувати на рік всі наступні скарги від цієї особи. У зв’язку з цим слід нагадати ситуацію, коли в ВРП надійшло понад 300 скарг від однієї людини.

Також виключається така підстава для залишення скарги без розгляду, як випадок, коли скарга не підписана і не містить ПІБ заявника або судді, місце проживання (перебування, знаходження) скаржника. Тобто ВРП зможе приймати анонімки.

У разі відсутності судді, скаржника розгляд дисциплінарної справи здійснюється Дисциплінарної палатою без їх участі, за винятком випадків, коли суддя не був повідомлений або повідомлений з порушенням частини четвертої статті 48 цього Закону.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Додається ще один суб’єкт подачі скарг і повідомлень – Комісія з питань доброчесності та етики (докладніше про те, що це за орган, можна прочитати тут).

Чітко визначається термін здійснення дисциплінарного провадження за скаргою, який не повинен перевищувати 60 днів з моменту отримання дисциплінарної скарги (в першому читанні було 30).

Виключається положення про те, що в разі неможливості з поважних причин взяти участь у засіданні Дисциплінарної палати суддя може заявити клопотання про відкладення розгляду дисциплінарної справи.

Також уточнюється, що подача скарги на рішення Дисциплінарної палати про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді не зупиняє застосування дисциплінарного стягнення.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ВРП розглядає скарги на рішення Дисциплінарної палати не пізніше 30 днів з дня їх надходження.

Крім того, вносяться зміни до норм щодо підстав дисциплінарної відповідальності. Тепер суддя може бути притягнутий не тільки за ненадання інформації або надання завідомо недостовірної інформації на законну вимогу члена ВККС і / або члена ВРП, а й за затягування термінів надання інформації.

Матеріали судової справи (їх копії), пояснення від суддів чи прокурорів у судових справах надаються невідкладно, але не пізніше трьох днів з дня отримання запиту ВРП.

Невиконання законних вимог Вищої ради правосуддя, його органів або члена Вищої ради правосуддя щодо надання інформації або документів, або надання завідомо неправдивої інформації на їх запит, в тому числі недотримання встановлених законом строків, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Не менш важливий аспект стосується відкритого розгляду дисциплінарних питань.

Так, зміни в закон визначають, що засідання Вищої ради правосуддя і Дисциплінарних палат проводяться відкрито.

Закрите засідання проводиться у виняткових випадках, за наявності підстав, визначених законом для проведення закритих судових засідань або законом про ВСП. Рішення про проведення закритого засідання приймається більшістю від складу Вищої ради правосуддя або відповідної Дисциплінарної палати, якщо інше не визначено цим законом.

Виключається положення про те, що за мотивованим клопотанням судді Дисциплінарна палата може прийняти рішення про розгляд дисциплінарної справи в закритому засіданні, якщо це необхідно для забезпечення незалежності судді.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Якщо в попередній редакції закону рішення Вищої ради правосуддя, його органів повинні були прийматися в спеціальному приміщенні (нарадчій кімнаті), бути присутнім в якому іншим особам, крім членів ВРП, які мають право голосу при ухваленні рішення, заборонялося, тепер пропонується встановити, що рішення Вищого ради правосуддя, його органів приймається на відкритому засіданні.

У спеціальному приміщенні (нарадчій кімнаті) рішення Вищої ради правосуддя, його органів приймається у випадках:

• якщо здійснення розгляду у відкритому засіданні може призвести до розголошення охоронюваної законом інформації;

• для запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя осіб, які беруть участь в розгляді дисциплінарної справи.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Діяльність ВККС щодо законопроекту фактично повністю регулюється Вищою радою правосуддя (ВРП). При цьому Вища рада правосуддя залишається в чинному нині складі.

 

Так, ВРП затверджує Регламент вищої кваліфікаційної комісії Суддів, проекти в порядку здачі відбіркового іспиту і методики оцінки його результатів, порядок складання кваліфікаційного іспиту та методики оцінки кандидатів, положення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді, порядок і методологію кваліфікаційного оцінювання, порядок формування і ведення суддівського досьє тощо.

А сама Вища рада правосуддя буде призначати Членів ВККС. Хоча і за конкурсом, але склад конкурсної КОМІСІЇ, знову-таки, затверджує ВРП.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, що законопроектом №1008 передбачено скорочення суддів Верховного Суду до 100, перезапуск ВККС і відбір нового складу шляхом конкурсу, новий порядок дисциплінарного провадження Стосовно Суддів і створення комісії по питаннях доброчесності та етики.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності