Угода між Україною і Францією про закупівлю 130 електровозів Alstom за 882,5 млн євро для «Укрзалізниці» порушує українське законодавство.
На це вказав експерт проекту «Ліга Антитрасту» Володимир Даценко в публікації на ZN.ua. Він нагадав, що відповідно до закону, спочатку необхідно провести процедуру відкритих торгів, а потім укладати рамкову угоду. При цьому за угодою з французькою стороною передбачені переговори без конкуренції, тільки з одним учасником (Alstom), за результатами чого і укладуть договір. Закон само не передбачає такої підстави для проведення переговорів.
«Ратифікована угода з урядом Франції вступає в відвертий конфлікт з іншим законом -« Про державні закупівлі». Очевидно, що «Укрзалізниця» використовує той же прийом, що з закупівлею пасажирських вагонів – оформить довідку про те, що виготовити ці локомотиви і ще й в такій кількості може тільки цей виробник. Всі ці маніпуляції загорнутий в якийсь «експертний» висновок і подадуть суспільству як готове рішення», – вважає Даценко.
Також експерт додав, що з 882,5 млн євро вартості контракту 400 млн євро (45%) – кредит французького банку Bpifrance Assurance Export, але на яких умовах, невідомо. Також невідомий порядок обслуговування і ремонту локомотивів.
«Історія про те, що тільки французька сторона могла нам запропонувати локомотиви в кредит – це очевидна маніпуляція, адже перевірити чи спростувати це можна тільки шляхом проведення конкурентної процедури, яку Україна не проводитиме», – підкреслив Даценко.
Раніше повідомлялося, що Президент Володимир Зеленський зустрівся у Києві з представниками великого французького бізнесу, які відвідують з візитом Україну. Вони обговорили співпрацю в реалізації спільних проектів. Французькі підприємці підтвердили свою зацікавленість у співпраці. Більш того, з компанією Alstom вже укладено контракт на поставку 120 локомотивів для української залізниці з частковою локалізацією виробництва в Україні (обсягом 35%).
головне ФОТО ілюстративне