Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

БЕЗ ТЕНДЕРА Україна закупить французькі електровози на 880 млн євро

Угода між Україною і Францією про закупівлю 130 електровозів Alstom за 882,5 млн євро для «Укрзалізниці» порушує українське законодавство.

На це вказав експерт проекту «Ліга Антитрасту» Володимир Даценко в публікації на ZN.ua. Він нагадав, що відповідно до закону, спочатку необхідно провести процедуру відкритих торгів, а потім укладати рамкову угоду. При цьому за угодою з французькою стороною передбачені переговори без конкуренції, тільки з одним учасником (Alstom), за результатами чого і укладуть договір. Закон само не передбачає такої підстави для проведення переговорів.

«Ратифікована угода з урядом Франції вступає в відвертий конфлікт з іншим законом -« Про державні закупівлі». Очевидно, що «Укрзалізниця» використовує той же прийом, що з закупівлею пасажирських вагонів – оформить довідку про те, що виготовити ці локомотиви і ще й в такій кількості може тільки цей виробник. Всі ці маніпуляції загорнутий в якийсь «експертний» висновок і подадуть суспільству як готове рішення», – вважає Даценко.

Також експерт додав, що з 882,5 млн євро вартості контракту 400 млн євро (45%) – кредит французького банку Bpifrance Assurance Export, але на яких умовах, невідомо. Також невідомий порядок обслуговування і ремонту локомотивів.
«Історія про те, що тільки французька сторона могла нам запропонувати локомотиви в кредит – це очевидна маніпуляція, адже перевірити чи спростувати це можна тільки шляхом проведення конкурентної процедури, яку Україна не проводитиме», – підкреслив Даценко.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Раніше повідомлялося, що Президент Володимир Зеленський зустрівся у Києві з представниками великого французького бізнесу, які відвідують з візитом Україну. Вони обговорили співпрацю в реалізації спільних проектів. Французькі підприємці підтвердили свою зацікавленість у співпраці. Більш того, з компанією Alstom вже укладено контракт на поставку 120 локомотивів для української залізниці з частковою локалізацією виробництва в Україні (обсягом 35%).

головне ФОТО ілюстративне

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності