Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

БЕЗКОШТОВНИЙ РОУМІНГ від ЄС продовжено до 2032 року, але…

Рада ЄС та Європарламент досягли політичної згоди щодо нових регуляторних правил щодо роумінгу, які дозволять громадянам ЄС принаймні до 2032 року безкоштовно користуватися цією послугою.

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

«Єврокомісія вітає політичну згоду між Європарламентом та країнами-членами щодо нових регуляторних правил щодо роумінгу. Нові правила передбачають продовження до 2032 року чинної системи, згідно з якою з громадян не стягують додаткову плату за дзвінки або використання даних під час поїздок територією ЄС», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нові правила надають громадянам вільний доступ до всіх надзвичайних служб на всій території ЄС та чітко визначають випадки, коли послуги роумінгу можуть надаватися за додаткову плату. Це можуть бути, наприклад, дзвінки до довідкових або сервісних служб або використання «нерегулярних» телефонних ліній, наприклад з літака або морського судна. У таких випадках оператори повинні на початку спілкування надавати користувачам мобільних пристроїв вичерпну інформацію про додаткові збори. Надання таких послуг автоматично припинятиметься, якщо сума заборгованості з їх використання буде перевищувати 50 євро.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У той же час нові регуляторні правила встановлюють єдині для всіх операторів оптові ціни на послуги зв’язку, що дозволить національним компаніям у країні перебування особи застосовувати до своїх послуг тарифи, що діють у «домашній» країні.

Нове законодавство чітко фіксує та передбачає поступове зниження цих оптових тарифів. Зокрема, за використання мобільних даних плата споживачів становитиме 2 євро/Гб у 2022 році, 1,8 євро – у 2023-му, 1,55 євро – у 2024-му, 1,3 євро – у 2025-му, 1 ,1 євро – у 2026-му та 1 євро – у 2027-му. У той же час, розцінки за голосовий мобільний зв’язок становитимуть 0,022 євро за хвилину протягом 2022-2024 років та 0,019 євро за хвилину з 2025 року. Вартість передачі текстових повідомлень (SMS) становитиме 0,004 євро за одне повідомлення протягом 2022-2024 років та 0,003 євро за повідомлення з 2025 року.

Нові правила набудуть чинності з 1 липня 2022 року.

Як повідомлялося, програму «Роумінг як вдома», яка передбачає скасування додаткових зборів за мобільний зв’язок під час подорожей країнами ЄС, було запроваджено у 2017 році.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, Великобританія планує відмовитися від послуг мобільного зв’язку 2G і 3G до 2033 року, щоб перейти на 5G і 6G. Таку заяву зробила міністр культури Надін Доріс.

Раніше в соціальній мережі Facebook заборонили використання трьох емодзі. Це пов’язано з тим, що ці емодзі сприяють сексуальному домаганню в інтернеті.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності