Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Невідома Історія

Більше на мапі України не буде міста Новоград-Волинський

Депутати міської ради міста Новоград-Волинський в Житомирській області прийняли рішення повернути місту історичну назву Звягель, яка була у міста до 1795 року.

«Під час другого пленарного засідання двадцять першої сесії міської ради восьмого скликання депутати підтримали доленосне рішення для громади, а саме: повернення місту історичної назви Звягель», – йдеться в заяві міськради Новоград-Волинського.

У мерії зазначили, що в цілому більшість жителів міста підтримують повернення історичної назви, яка була в міста ще з часів Середньовіччя.

За зміну назви міста проголосували 22 депутати міськради та міський голова, 4 висловились проти, а ще 4 утримались.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Остаточне рішення щодо присвоєння місту назви Звягель ще має затвердити Верховна Рада України.

Зазначимо, що вперше місто згадується у джерелах під 1256 роком як руське місто Возвягель. Згодом місто розвинулось у Звягель під пануванням князів Острозьких.

Назва Звягель походить від укр. звя́г, що означає дзвін. Суфікс -ель означає сукупність, множину чогось. Звягель – багато звягів (дзвонів).

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності