Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Богдан пояснив своє бачення діяльності Офісу президента

Глава Офісу президента Андрій Богдан розповів про стосунки з Ігорем Коломойським, прокоментував зв’язок між обміном полонених та «формулою Штайнмайєра» і уточнив, чому президент Володимир Зеленський попросив його не їхати на зустріч із Дональдом Трампом.

В своєму  інтерв’ю для ЗМІ Богдан також розкрив свою роль в ОП  та розказав про любов до вечірок. Усе інтерв’ю за 2 хвилини.1466326476nkg84

Обмін полоненими українськими моряками та політв’язнями з Росією не пов’язаний із «формулою Штайнмайєра» та її реалізацією. На думку Богдана, обмін – взаємний крок, можливість продемонструвати «адекватність керівництва». Україна не зазнала втрат і об’єднала суспільство, а влада отримала позитивне ставлення з боку військових.

«Ніхто не розуміє що таке «формула Штайнмаєра», на сьогодні суть цього поняття не є наповненою.

РФ не звільнила б моряків, захоплених у Керченській протоці, навіть попри рішення міжнародного суду. Для прогресу слід було переключитись на ментальність росіян. Тут у пригоді стала «формула Штайнмайєра», яка показує шлях України до миру, як усередині країни, так і для світу, зокрема, й громадян РФ.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Росіяни піддаються пропаганді, «вони вважають нас якоюсь негативною нацією, націоналістами». Але після українських кроків назустріч у них могли виникнути питання до опору своєї влади. «Росії слід відповідати, бо позиція «я нічого не чую, нічого не бачу» не сприймається навіть у РФ».

Богдан іноді спілкується з Ігорем Коломойським, але від питання «Приватбанку» та ухвалення відповідних рішень відмежувався. Відносини із олігархом не напружені, хоча погляди на результати роботи Верховної Ради у них відрізняються, але інколи і співпадають. «Не Коломойський визначає політику України, а Володимир Зеленський»

Зеленський чутливий до громадської думки, читає соціальні мережі, тому країною управляє громадянське суспільство, а президент – приймає рішення. «Якщо ти читаєш, то стаєш залежним від вузького кола людей». Але у ситуації з Зеленським це не критично, бо він має кілька рівноцінних каналів надходження різносторонньої інформації.

Арсен Аваков залишився на посаді міністра внутрішніх справ, бо він «професійна людина, яка забезпечила чесні вибори» та мінімізував вплив деяких силових структур. До того ж у нього був конфлікт із екс-президентом Петром Порошенком. «У нашій системі координат Аваков не має відношення до грошових потоків та схем».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Порошенко прагне збільшити свою роль у протестному русі. Однак активісти не сприйняли його бажання стати лідером. Заяви у «Слузі народу» про «проплаченість» таких акцій не поляризують суспільство, вважає Богдан.

Зеленський попросив Богдана не йти на зустріч із американським президентом Дональдом Трампом під час візиту до США. Це, ймовірно, пов’язано з негативним відношенням до особистості глави ОП під час призначення на посаду.

Партнери адвоката Трампа Руді Джуліані Ігор Фруман та Лев Парнас намагались зв’язатись із командою Зеленського. «Нами було ухвалено рішення не зустрічатись з особами, які не наділені офіційним статусом».

Зустріч помічника Зеленського Андрія Єрмака із людьми Трампа була його особистим рішенням. «Він – позаштатний і це дозволяє проводити зустрічі, які не мають офіційного забарвлення».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Богдан вважає себе відкритою та щирою людиною, яка полюбляє нічні заклади. «Це ж правда – я адвокат Коломойського, я люблю вечірки, постійно ходжу в клуби, ресторани і нічні заклади». Перед вступом на посаду глави ОП він попереджав, що не збирається від цього відмовлятись.

Насмішки та кпини у соцмережах нікого не ображають, вважає Богдан. «Я веселюся, жартую. Я так тролю людей». Хоч це неприємно меру Києва Віталію Кличку, глава ОП не хоче себе обмежувати, бо це його «світогляд» та він «вільна людина».

Роботи глави Офісу президента полягає у синхронізації різних органів державної влади (міністерств, уряду, парламенту). Це необхідно через брак досвіду на державних посадах у нової команди, нестача розуміння як пришвидшити ухвалення рішень. «Іноді це тяжко, може бути кимось сприйнято неправильно».

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський призначив главою Адміністрації президента свого радника з юридичних питань Андрія Богдана. Він також був юристом олігарха Ігоря Коломойського.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У команді Зеленського заявили, що призначення Андрія Богдана не суперечить закону про люстрацію, бо це не орган державної влади. Тим не менш, Закон «Про очищення влади» чітко вказує у переліку посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади, Главу Адміністрації Президента України. (ст.2 п. 5.)

Пізніше Верховний суд України відмовився розглядати законність призначення Богдана главою Адміністрації президента, оскільки не побачив жодних порушень.

Нещодавно ДБР не захотіло реєструвати заяву щодо розтрати 3 мільярдів гривень Богданом та Андрієм Портновим через відсутність ознак кримінального правопорушення. Раніше повідомлялось, що Богдану готують підозру в порушенні закону під час роботи в уряді Миколи Азарова. Однак у САП також спростували цю інформацію. До цього Богдана звинуватили у тиску на Конституційний суд на користь Януковича.

Також стало відомо, як Богдан пов’язаний із Юрієм Луценком, Андрієм Портновим та очільником САП.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності