Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Чому “уранові снаряди” є предметом торгу між США та рф?

Сполучені Штати Америки найближчим часом МОЖУТЬ відправити нашим воїнам бронебійні снаряди, які містять збіднений уран. Завдяки своїй вогневій міці вони здатні набагато легше пробивати броню.

Чим же особливі «уранові снаряди» та чому вони викликають істерику у кацапів:

Згідно з даними Reuters, яке посилається на американських чиновників, снаряди є частиною нового пакету військової допомоги Україні, який представлять вже наступного тижня.

Боєприпаси призначені для американських танків Abrams. Завдяки своїй надзвичайні щільності снаряди з легкістю пробивають броню й самозаймаються в хмарі, яка обпалює.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Наприкінці березня поточного року Велика Британія анонсувала поставки снарядів зі збідненим ураном, які призначені для танків Challenger 2.

Заступниця міністра оборони Британії Анабель Голді заявила, що окрім надання нашим воїнам ескадрону основних бойових танків Challenger 2, ЗСУ також забезпечать боєприпасами, які містять збіднений уран.

«Ми відправили до України тисячі комплектів снарядів для Challenger 2, включно з бронебійними снарядами зі збідненим ураном», – заявила Голді додавши, що з міркувань оперативної безпеки, показники використання поставлених комплектів не розкриватимуться.

Збіднений уран є побічним продуктом збагачення природного урану під час виробництва ядерного палива чи ядерних боєголовок.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Стосовно танкового озброєння йдеться про 120-мм підкаліберні боєприпаси, які мають рівень бронепробивності до 700 мм. Це, зі свого боку, дозволяє вразити всі типи російських танків та бронетехніки.

Збіднений уран розміщений лише в наконечнику снаряда. Завдяки величезній кінетичній енергії під час пострілу боєприпас розганяється до 1500 метрів на секунду.

Під час зіткнення з бронею «урановий» наконечник пробиває її, самозаточується та виділяє пил із частинками урану. Останній самозаймається під час контакту з повітрям та збільшує руйнівну силу снаряда. Внаслідок цього простір за бронею уражається розпеченими уламками. Струмінь з вогню та радіоактивного пилу здатний малою дозою опромінити екіпаж, втім шансів вижити під час влучання майже немає.

«Уранові снаряди» не є ядерною або ж хімічною зброєю, у зв’язку з чим вони не заборонені міжнародними конвенціями. Ба більше, вони стоять на озброєнні низки країн, особливо тих, хто перебуває в «ядерному клубі».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Радіоактивність збідненого урану становить до 60% від звичайного природного. Втім рівень настільки низький, що на нього навіть не реагують дозиметри.

Згідно з даними дослідження робочої групи Королівського наукового товариства Британії, ризики для здоров’я через застосування таких снарядів вкрай низькі.

Випадки захворювання на рак також ніколи не були підтвердженими. Усі заяви про нібито «десятки померлих і захворілих на рак італійських ветеранів», які воювали на Балканах, були спростованими внаслідок досліджень.

Під час розслідування ООН щодо застосування збідненого урану на Балканах було підтверджено, що снаряди жодним чином не нашкодили довкіллю чи населенню. Вчені з Італії виявили підвищений вміст урану у ґрунті, який, втім, не перевищував допустимих норм.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як стверджують розрахунки Всесвітньої організації охорони здоров’я, максимальна доза опромінення при попаданні в організм частинок збідненого урану становить менше половини граничної річної дози для людей, які працюють в умовах радіації.

Свого часу, після інформації про поставки з боку Британії, російський диктатор володимир путін вкотре проскиглив про нібито війну «до останнього українця», а міністр оборони країни-терориста Сергій Шойгу заявив про ще одну пройдену сходинку в ядерній ескалації.

Ба більше, російська пропаганда знову намагалась просунути свої тези про «брудну бомбу» й спроби перетворити Україну на непридатну для життя територію.

Раніше ми писали, що у Білому домі заявили, що якщо росія боїться снарядів зі збідненим ураном, то нехай виведе свої танки з території України. Про це сказав координатор Ради національної безпеки Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Також нагадаємо, що Британія передала Україні бронебійні снаряди, які містять збіднений уран.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності