Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Трафунки: надзвичайні новини та кримінал

ЧОРНІ КОПАЧІ ЧИ ВАНДАЛИ?

За одну ніч на Львівщині в с. Острожець Мостиського району чорні копачі трактором знищили два найбільші кургани епохи бронзи, які мають більше як 4 тис. років. Про це розповіла співробітник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Наталка Войцещук, яка керує археологічною експедицією у цьому районі.

За її словами, так нахабно чорні копачі ще не поводилися.

Kopatsi«Минулого тижня за одну ніч вони трактором перекопали кургани, розорили їх. Такого нахабства та зухвалості на Львівщині собі ще ніхто не дозволяв. За таким самим принципом розорюють кургани на Сході України. Не хочеться думати про те, що ці люди поводяться так зухвало, бо впевнені у тому, що не будуть покарані. Ми будемо робити відповідні звернення та чекатимемо на реакцію правоохоронних органів», – ​сказала вона.

Археолог наголосила, що унікальність знищених курганів у тому, що по цілій Україні їх залишилося не так багато.
«Вцілілими таких курганів залишилося не багато і саме цілісні кургани можуть дати археологам повну інформацію про життя людей того часу», – ​сказала вона.

На запитання Гал-інфо, що саме могло б бути у цих курганах Наталія Войцещук зазначила, що із знахідок в курганах точно була кераміка.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Звісно ж там були і людські останки, кістки. Це епоха бронзи, тому там могли бути речі виготовлені із бронзи. Золота там нема, тоді людина не знала такого металу. Особливих матеріальних цінностей не могло бути багато. Ці речі можуть бути цікаві колекціонерам. Можливо це розорення кургану і відбулося під замовлення», – ​сказала вона.

Наталія Войцещук також додала, що знищені кургани були зареєстрованими як археологічна пам’ятка.
За її словами, чорні копачі в цьому районі вже знищили три кургани у 2011 році. Тоді вони викинули кістки та кераміку, а решту речей забрали.

На фото: знищені у 2011 році кургани.

Джерело: ГалІнфо

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 144 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності