Блогери Slow Mo Guys, що спеціалізуються на зйомці сповільнених відео, представили свій останній проєкт — вони зняли рух світла зі швидкістю 10 трильйонів кадрів на секунду.
Команда, що займається зйомкою протягом понад десяти років, поставила перед собою амбітне завдання — зафіксувати «найшвидшу річ, про яку відомо людству» — світло, яке переміщається зі швидкістю 300 000 кілометрів на секунду.
Для досягнення цієї неймовірної мети їм знадобилося спеціалізоване обладнання, яке вони знайшли в Каліфорнійському технологічному інституті.
Ведучий Slow Mo Guys пояснив, що команда використовувала камеру, здатну знімати зі швидкістю 10 трильйонів кадрів на секунду, що в 20 мільйонів разів швидше, ніж будь-яка камера, яку вони використовували раніше.
Постдокторант Пен Ван, який співпрацював із командою, запевнив їх, що за такої частоти кадрів вони зможуть бачити рух світла. У результаті відеозапису, тривалістю всього 2000 пікосекунд, знято світло, що рухається поверхнею пляшки.
Хоча камера виявляє тільки саме світло, а потім на нього нашаровується зображення пляшки, результат виявився вражаючим, даючи змогу глядачам побачити неймовірно високу швидкість світла в приголомшливій сповільненій зйомці.
***
А нова розробка команди під керівництвом інженера Фенга Го з Університету Індіани в Блумінгтон робить ще один крок вперед — інтегрує справжню, реальну тканину людського мозку з електронікою, щоб зробити комп’ютерні технології більш схожими на мозок.
Вчені Америки та Японії нарешті розгадали 200-річну доломітову проблему, створивши цей мінерал у лабораторії з використанням нового методу на основі атомного моделювання.