Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Блоги

До росії повернувся 37-й рік: всередині країни відбувається тотальна зачистка

Путін прагне уникнути нового військового заколоту, а тому зачищає всіх незгодних.

Бунт регулярної армії у Росії цілком можливий, тому Кремль зараз активно зачищає військове командування, намагаючись не допустити цього.

Упевнений, що репресії в армійському керівництві Росії – це пряме підтвердження прагнень Кремля не допустити реальний армійський бунт.  Звільнення командувача 58-ї загальновійськової армії генерала Івана Попова і затримання головнокомандувача ВКС РФ Сергія Суровікіна можна  вважати частиною цього процесу.

Дуже цікаві події починаються в російській армії, які нагадують історичний період 1937 року, тобто масові чистки в армії у справі Тухачевського. Але наразі у спецслжб країни-окупанта  замість Тухачевського Суровікін і команда.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Заколот Пригожина, який начебто відбувся у Росії, був використаний російським диктатором для знищення реальної військової опозиції щодо російського диктатора.

Примітно, що на думку  начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова, українська сторона отримала компрометацію російського керівництва. На його переконання, в черговий раз зруйновано міф про непохитність російського режиму.

Натомість, на мою думку, не про яку компрометацію російського керівництва не йдеться. Навпаки, так званий “марш справедливості” Пригожина був використаний Путіним для посилення своїх позицій і можливу ліквідацію опозиції в середовищі російських військових.

Про це свідчить низка факторів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

По-перше, підписання Путіним після “заколоту” указу про можливість затримання на 30 діб будь-якого громадянина РФ за порушення режиму КТО та воєнного стану. Репресії всередині РФ будуть посилюються і набирати нових обертів. Без суду та слідства тепер можуть затримати будь-кого.

По-друге, після “заколоту” йдеться про різке посилення ролі Росгвардії, яка виконує виключно жандармські, поліцейські функції. Підрозділи Росгвардії призначені для боротьби з внутрішніми протестами. Ми пам’ятаємо їхню абсолютну небоєздатність під час деокупації Харківської області, коли ЗСУ їх фактично “розірвали”. Наразі ж очільник Росгвардії Віктор Золотов заявляє про передачу його відомству важкого озброєння.

Звертаю увагу, що паралельно йде зачистка і всіх приватних армій, які в Росії називають “ПВК” – не тільки пригожинської “ПВК Вагнер”, але і “газпромівських” і кадировських найманців.  Їх зараз кинули на передову для “утилізації”, щоб найманці не стали силовою опорою для можливого заколоту військових.

Варто зауважити, що у день так званого заколоту Путін підписав указ про можливість укладання контрактів з міноборони осіб, засуджених за певні злочини. Тобто зеків. Якщо раніше такий спецконтингент вербував Пригожин та його ПВК, то тепер монополія на це належить виключно державі. Своїм указом Путін фактично дає старт черговій хвилі прихованої мобілізації. Відстежити реальну кількість зеків, які укладуть контракти з міноборони, буде неможливо. А з огляду на те, що в РФ офіційно близько півмільйона ув’язнених, не виключено, що чималий відсоток цього спецконтингенту незабаром опиниться на фронті.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

До речі, дуже показою і знаковою була поява Євгена Пригожина  на форумі “Росія-Африка” 27 липня.  Сам факт присутності Пригожина на форумі наочно спростовує заяви очільника ГУР МОУ Буданова про  компрометацію російського керівництва і  руйновання міфу про непохитність російського режиму.

Публічна поява Пригожина- це сигнал внутрішній і зовнішній аудиторії про контрольованість процесів на території країни- агресора.

Спеціально для Центру громадської аналітики “Вежа”.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності