Українці з великим обуренням в соцмережах та на вулицях висловлюються щодо розгляду владою України можливості обміну колоборанта екс-директора заводу “Мотор-Січ” Богуслаєва, відповідно до його письмової заяви, як і про те, що проросійському меру Одеси Труханову дозволили вийти з-під домашнього арешту під заставу…
Нагадаємо:
1.
Що 4 травня 2023 року міського голову Одеси Геннадія Труханова Вищий антикорупційний суд відправив під варту на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі 13 млн грн. Тоді ж мер Києва і лідер партії “Удар” Віталій Кличко запропонував взяти Труханова на поруки. Тоді ж за міського голову Одеси Труханова внесено заставу, він вийшов із СІЗО. А згодом з’явилася інформація, що Труханов втік до Москви…
Але вчора Труханов, якого підозрюють у корупційній справі щодо будівель заводу “Краян”, спростував інформацію про те, що він “втік з України”. Посадовець наголосив, що він перебуває під заставою в Одесі та “працює на українську перемогу”. Отакої )))
Про це повідомляє офіційний телеграм-канал Одеської міської ради.
2.
Речник Головного управління розвідки Андрій Юсов у коментарі Суспільному сказав що, “готові використовувати всі доступні елементи, щоб повертати наших полонених захисників і цивільних з російського полону”.
У пресслужбі Служби безпеки України відмовилися коментувати можливість обміну колишнього президента “Мотор Січі” В’ячеслава Богуслаєва.
У пресслужбі керівника Офісу президента протягом дня не відповідали на дзвінки та повідомлення ЗМІ.
10 травня журналісти проекту Радіо Свобода “Схеми” оприлюднили лист-заяву за підписом В’ячеслава Богуслаєва на ім’я не Президента України, а керівника Офісу президента Андрія Єрмака. В ньому колишній голова підприємства “Мотор Січ” попросив включити його в список на обмін з росією.
Лист-заяву Богуслаєва з проханням про обмін, журналісти “Схем” оприлюднили у новому розслідуванні, в якому опублікували невідомі раніше записи телефонних розмов на той момент президента “Мотор Січі” Богуслаєва, які свідчать про те, що у розпал повномасштабного вторгнення РФ він блокував передачу гелікоптера Мі-2 українським розвідникам. Зокрема, він віддавав вказівки розібрати його на запчастини та приховати документи, які були необхідні для його експлуатації.
В Україні експрезидента “Мотор Січі” звинувачують у пособництві державі агресору, колабораційній діяльності, сприянню діяльності терористичної організації й, віднедавна, протидію ЗСУ. Наразі Богуслаєв перебуває в СІЗО і всі обвинувачення відкидає.
1 квітня Зеленський підписав укази про санкції проти понад 200 юридичних осіб і понад ніж 270 – фізичних. Зокрема, у списку опинилися колишній президент “Мотор Січі” В’ячеслав Богуслаєв.
Як повідомляла Служба безпеки України, після початку повномасштабного вторгнення Росії керівник “Мотор Січ” фінансував “ДНР” через сплату податків та зборів у бюджет самопроголошеної республіки.
У відомстві додали, що президент “Мотор Січі” співпрацював з українським підприємством, яке з 2014 року знаходиться під контролем так званої “ДНР” та метою якого є постачання авіакомплектуючих до підприємств військово-промислового комплексу РФ.
Правоохоронці провели обшуки та виявили понад два десятки медалей, грамот та почесних нагород експрезиденту АТ “Мотор Січ” В’ячеславу Богуслаєву від представників військово-політичного керівництва РФ.
В’ячеслава Богуслаєва було затримано у жовтні 2022 року разом з начальником Департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства.
8 лютого Шевченківський районний суд Києва продовжив запобіжний захід експрезиденту підприємства “Мотор Січ” В’ячеславу Богуслаєву.