Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

DPI

Податок на нерухомість із загальної площі громадяни сплачуватимуть у 2015 році

З 1 квітня 2014 р. набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, якими базою оподаткування визначено загальну площу об’єкта житлової нерухомості замість житлової.
Фізичним особам у 2014 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується за 2013 рік, тому базою оподаткування є житлова площа об’єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток, оскільки згідно зі статтею 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
Повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня цього року. Податок за 2013 рік власникам нерухомості слід сплатити у 2014 році протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до Податкового кодексу України платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки даних. Для цього потрібно з’явитися до податкової інспекції за місцем реєстрації з оригіналами документів про право власності на майно. Фізичні особи – власники об’єктів житлової нерухомості, які не здійснили звірку до 31 грудня 2013 року, можуть це зробити в червні цього року. Якщо ж громадянин не провів таку звірку, податок нараховується відповідно до тієї інформації, яка є в органах доходів і зборів.
За 2014 рік обчислення сум податку для фізичних осіб відбудеться у 2015 році до 1 липня, а податок буде розрахований таким чином: за період з 1 січня 2014 до 31 березня 2014 (включно) – з житлової площі, з 1 квітня 2014 до 31 грудня 2014 (включно) – із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки.

Про оподаткування підприємцями на загальній системі оподаткування отриманих кредитів від фінансових установ

Фінансовий кредит – кошти, що надаються банками та іншими фінансовими установами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент (п.п.14.1.258 п.14.1 ст.14 ПКУ).
Оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб-підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності (п.177.1 ст.177 ПКУ).
Враховуючи те, що отримання фізичною особою-підприємцем кредиту відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначені строки, то протягом дії договору кредиту сума кредиту не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.
При цьому слід зазначити, якщо сума кредиту не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи-підприємця та оподатковується на загальних підставах.
Щодо включення до складу витрат, пов’язаних з поверненням кредиту, слід врахувати таке. Пунктом 138.1 статті 138 ПКУ визначено, що витрати, які враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються відповідно до п.138.4, п.138.6 – 138.9, пп.138.10.2 – 138.10.4 п.138.10, п.138.11 ст.138 ПКУ.
Витрати на погашення основної суми отриманих позик, кредитів (крім повернення поворотної фінансової допомоги) не включаються до складу витрат платника податку (п.п.139.1.4 ст.139 ПКУ).
Витрати на нарахування процентів (за користування кредитами та позиками, за випущеними облігаціями та фінансовою орендою) та інші витрати в межах норм, встановлених ПКУ, пов’язані із запозиченням, не відносяться до витрат, які пов’язані з операційною діяльністю (п.п.138.10.5 ст.138 ПКУ).
Враховуючи вищевикладене, фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування не має права включати до складу витрат витрати на погашення кредиту та суми сплачених відсотків, які нараховані платнику податків за користування даним кредитом, незалежно від того, що кредит отримувався на здійснення підприємницької діяльності.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Підготовлено інформаційно-
комунікаційним відділом ДПІ
у м. Івано-Фран ківську ГУ Міндоходів
в Івано-Франківській області

Loading

Реклама

Соціальні новини

ДПІ

Міндоходів ініціювало створення бази даних вкрадених державних активів

Під час Українського Форуму з питань повернення активів, що відбувся 29-30 квітня 2014 року у м. Лондон за підтримки урядів Великобританії та США, експерти Міністерства доходів і зборів України провели ряд робочих зустрічей. За їх результатами сторони домовились про вжиття додаткових заходів, які допоможуть у встановленні та поверненні державних активів, які були вкрадені та виведені за межі України режимом Віктора Януковича.
Зокрема, з представниками Інтерполу обговорено аспекти та технічні можливості створення бази даних, в якій буде зібрана інформація щодо вкрадених коштів та схем, за допомогою яких вони виводилися за кордон. Також цей інформаційний ресурс міститиме дані про осіб, причетних до виведення активів, офшорні та інші компанії, задіяних у відповідних схемах, фінансові та консалтингові установи, що сприяли розробці та реалізації злочинних схем. На думку експертів, ця інформація дозволить правоохоронним органам різних країн підвищити оперативність взаємодії у процесі встановлення та повернення народу України вкрадених у нього активів.
За пропозицією Міжнародної правоохоронної організації адміністрування бази даних здійснюватиметься Інтерполом, який має для виконання такої функції усі необхідні технічні та кадрові можливості. Наповнювати бази будуть відповідні компетентні органи всіх країн, що об’єднали зусилля для повернення нашій державі її активів за допомогою своїх національних представництв Інтерполу.
Окрім цього, представники Міндоходів обговорили з фахівцями Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) питання підвищення кваліфікації кадрів у сфері фінансових розслідувань. Визначаючи необхідність ознайомлення працівників слідчо-оперативних підрозділів відомства з передовим досвідом протидії фінансовим злочинам та поверненню активів, сторони домовились про широке залучення офіцерів зазначених підрозділів до відповідних навчальних курсів, що регулярно проводяться ОЕСР.
У межах Форуму працівниками Міністерства також проведено робочу зустріч з керівником секретаріату мережі CARIN (мережа неформальної міжвідомчої співпраці з повернення активів, що створена та координується Європолом) Джил Томас. Пані Томас відмітила, що участь в мережі CARIN України (яка стала членом мережі у 2012 році) є одним з необхідних інструментів, що використовуються у процесі встановлення та повернення вкрадених активів.
Джил Томас також підкреслила, що така діяльність буде значно ефективнішою, якщо в Україні буде створено Національний офіс з повернення активів (Assets Recovery Office, ARO), на зразок тих, які діють в усіх країнах – членах ЄС. Експерт висловила сподівання, що досвід фахівців Міндоходів України у вивченні цього питання та їх знання допоможуть у створенні такого офісу в Україні.
Загалом, учасники Форуму щиро вітали напрацювання та прагнення правоохоронних органів України повернути украдені кошти в державу. При цьому закордонні експерти робили наголос на необхідності всебічного встановлення джерел походження таких коштів та оперативного обміну відповідними інформаційними матеріалами.
Довідково: з 2013 року Міністерство доходів і зборів України є учасником Форуму керівників органів податкових (фінансових) розслідувань, що був створений ОЕСР та Європолом за ініціативою України. Такий форум регулярно проводиться в межах Щорічного форуму ОЕСР з податкових питань та протидії злочинності. Захід присвячений обговоренню питань взаємодії компетентних органів держав світу у боротьбі з фінансовою злочинністю та вирішенню практичних ситуацій. Однією з головних тем, що обговорюватимуться на наступному Форумі буде повернення вкрадених активів.

Затверджено перелік медичних виробів, які оподатковуються ПДВ за ставкою 7%

Кабмін постановою від 23.04.2014 N 118 затвердив перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків.
До зазначеного переліку, зокрема, ввійшли:
– санітарні сумки та набори для надання першої допомоги;
– лінзи контактні;
– електрокардіографи;
– апарати діагностичні для ультразвукових обстежень (сканери) та їх складові частини;
– магніторезонансні томографи;
– сцинтографічна апаратура;
– стоматологічне обладнання;
– прилади та апарати офтальмологічні оптичні та неоптичні;
– апарати для переливання крові;
– крісла стоматологічні.
Постанова набрала чинності з дня опублікування (26.04.2014 «Урядовий кур’єр») і діє до 1 липня 2014 року.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На час податкової відпустки та хвороби підприємці не сплачують єдиний податок

Фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. Також, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Про це зазначено у п.295.5 статті 295 Податкового кодексу України.
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до податкової інспекції за заявою у довільній формі. Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності, нормами Податкового кодексу України для таких платників не передбачено.
Одночасно, платники єдиного податку першої і другої груп є платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки та хвороби. Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків.

Збільшено граничну вартість товарів, які можна ввозити чи вивозити через кордон України без сплати ПДВ

З 1 квітня 2014 року збільшено граничну вартість товарів, які можна ввозити чи вивозити через кордон України без сплати ПДВ. До цього часу вартість товарів, які не оподатковувались, становила 100 євро. Після прийняття Верховною радою України Закону України від 27 березня 2014 року №1166-18 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», незалежно від митного режиму розміщення товарів гранична вартість товарів становить – 150 євро.
В той же час, зменшено з 300 євро до 150 євро неоподатковувану фактурну вартість товарів, які ввозяться в Україну в несупроводжуваному багажі та в міжнародних поштових і експрес-відправленнях.
При цьому, для міжнародних експрес-відправлень зазначена неоподатковувана вартість багажу встановлена для одного одержувача від одного відправника в одному відправленому багажі, а не для одного одержувача протягом однієї доби, як було до 1 квітня 2014 року.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Ставки акцизу на алкоголь і тютюн зростуть

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року №1166-VII з врахуванням змін збільшено ставки акцизного податку на пиво, спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

Підвищення ставок акцизного податку відбудеться в наступні періоди.

З 1 травня 2014 року на:
– пиво із солоду (солодове) з 0,87 грн. до 1,24 грн. за 1 літр;

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

З 1 липня 2014 року на:
спирт та алкогольні напої:
– вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені), вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів –
з 2,86 грн. до 3,58 грн. за 1 літр;
– вина ігристі, вина газовані – з 4,16 грн. до 5,20 грн. за 1 літр;
– сидр і перрі (без додання спирту) –
з 0,50 грн. до 0,63 грн. за 1 літр;
– спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої за кодами 2206, 2207, 2208 згідно з УКТ ЗЕД – з 56,42 грн. до 70,53 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.
Ставка акцизного податку на вина виноградні натурні (код згідно УКТ ЗЕД 2204) залишається без змін та становить 0,01 грн. за 1 літр.

тютюнові вироби:
– тютюнову сировину та тютюнові відходи, тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції (коди згідно з УКТ ЗЕД 2401 та 2403) з 217,6 грн. до 272,00 грн. за
1 кілограм (нетто);
– сигарети без фільтра, цигарки (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10) – з 77,50 грн. до 96,88 грн. за 1000 штук.;
– сигарети з фільтром (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 20) – з 173,20 грн. до 216,50 грн. за 1000 штук.

З 1 вересня 2014 року на:
– спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згідно УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00) з 56,42 грн. до 70,53 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.
Мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку збільшується на сигарети без фільтра, цигарки – з 101,60 грн. до 127,00 грн. за 1000 штук, на сигарети з фільтром – з 231,7 грн. до 289,63 грн. за 1000 штук.
Адвалорна ставка акцизного податку залишається без змін – 12%.

З 1 вересня 2014 року на:
– спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згідно УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00) з 56,42 грн. до 70,53 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності