Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

Економіка Польщі росте попри COVID і потребує української рабсили

Восени Польща відчувала гострий дефіцит працівників, що пов’язано з активним відновленням економіки.

У жовтні у Польщі працевлаштували рекордну кількість іноземців, більшість з них – українці. 636 тис. громадян України – працівників і власників фірм – сплатили страхові внески.  Це на 23,8% більше, ніж 2 роки тому, коли ще не було пандемії.

Про це повідомляє компанія з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на дані Фонду соціального страхування Польщі.

За рік кількість українських трудових мігрантів збільшилася на 19,2%.  Хоча число легально працюючих українців у Польщі є рекордним, проте все одно бракує робочих рук. Восени Польща відчувала гострий дефіцит працівників, що пов’язано з активним відновленням економіки.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Цього року ми бачимо, що попит на працівників збільшився на 90%. Робочі руки потрібні на підприємства харчової та переробної промисловості, виробництво пластмасових виробів і особливо в логістичну галузь, яка зараз переживає бум“.

Згідно з даними дослідження аналітичного центру Gremi Personal, 80,6% українців їдуть працювати в Польщу через вищі зарплати, ніж в Україні.

“Чи будуть українці і далі обирати Польщу як країну трудової міграції залежатиме від того, чи спростять процес працевлаштування і запропонують вищі зарплати західні сусіди Польщі”, –   стверджує генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевич.

Нині на польських фабриках і заводах можна заробити 25-40 тис.гривень і вище. Від Нового року у Польщі зросте мінімальна погодинна ставка оплати праці. Це означає, що в середньому українці зароблятимуть в Польщі на 2 тис.грн. більше.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності