Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Фестиваль реконструкції у Галичі не отримає фіндопомоги Українського культурного фонду

Про це розповіли автори проєкту історичної реконструкції «Галицьке лицарство» з ГО «Поступовий гурт франківців» та «Наш захід».

«Поступовий гурт франківців» подав до Українського культурного фонду грантову заявку за програмою «Знакові події історії України». Після успішного проходження технічного відбору та експертного відбору, заявника запросили до наступного етапу – переговорних процедур. Проте вже через деякий час несподівано прийшла відмова, кажуть організатори (ініціатори).

Координатор «Поступового гурту франківців» Сергій Адамович каже – співпраця з Українським культурним фондом продовжувалася пів року, і в якийсь момент нам просто відмовили, не пояснивши.

«У 2018 та 2019 роках ми провели два фестивалі «Галицьке лицарство». Цього року ми подали заявку з цим проєктом на конкурсну програму до Українського культурного фонду. Ми пройшли технічний та експертний відбір. Наступний етап – переговорна процедура. Усі проєкти, які потрапляли по балах на фінансування, мали йти на переговори. Ми були серед них. Далі мали бути ще кілька етапів переговорів і підписання грантової заявки. Але тут в якийсь момент нам прийшла коротка відповідь – відмова, начебто проєкт не відповідає вимогам і цілям. Кажуть – «За роз’ясненнями не звертайтеся, рішення не розглядається». Крім нас, ще близько половини переможців просто викинули зі списків. Ми комунікуємо з їхніми авторами й вже близько трьох десятків авторів підписали колективну заяву. Тих, хто були у верхівці списку, просто викинули, а також змінили умови конкурсу, збільшили фінансування тим, що залишилися. Найбільш образливо – що нам сказали, що «Галицьке лицарство» не відповідає 30-річчю незалежності та патріотизму», – розповів Сергій Адамович.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Керівник ГО «Наш захід» Володимир Гергелюк зауважив, що всі незрозумілі процеси розпочалися після того, як в УКФ почалися кадрові перестановки.

«Нове керівництво почало просто рубати всі проєкти, які вже фактично пройшли відбір. Культурний фонд завжди відзначався прозорістю, але в цьому році все змінилися, бо «вони так вирішили». Є обурення культурної спільноти по Україні загалом», – каже Гергелюк.

Автори проєкту наголошують – фестиваль присвяченій 800-ій річниці перемоги українців над польсько-угорським військом у бою під Галичем:

«І це визначена пам’ятна дата. А нас тепер оцінюють люди, які пишаються тим, що досліджують пам’ятники Леніну в центральній Україні Ми вже звернулися до всіх народних депутатів, до кого могли, написали скарги, маємо надію, що буде якась реакція. Пів року ми працювали над тим, щоб отримати підтримку. І просто так ми це залишати не збираємося. Але основна наша ціль – справедливість і життя фестивалю».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Також організатори додали, що «Галицьке лицарство» – це ще й промоція туристичного потенціалу прикарпатського краю.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності