Апеляційний суд Парижа, який скасував рішення інвестиційного арбітражу у справі “Ощадбанк проти Росії”, послався на “договір про приєднання” Криму до Росії.
В другому параграфі рішення суд лаконічно описує події 2014 року: “18 березня 2014 року Республіка Крим була приєднана до Російської Федерації на умовах договору, укладеного того ж дня “Про прийняття Республіки Крим до складу Російської Федерації та створення нових складових частин в межах Російської Федерації“.
Що таке “Республіка Крим” і які ще факти передували “укладенню договору”, суд не пояснив. І хоча з точки зору правової аргументації судового рішення це не є визначальним (суд не розглядав і не мав права розглядати питання належності Криму), такі формулювання у рішенні, м’яко кажучи, обурюють.
Тож МЗС України повинне відреагувати на таку некоректність.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- “Німецька диверсантка” та “французький геронтофіл” вкотре обманули Зеленського і Байдена
- Агент Меркель пропонує США підтримати Україну в обмін на добудову ПП-2
- “Байден підтримує приєднання України і Білорусі до ЄС”, – але він в ЄС не господар
- Хто “танцює” Австрію?! – той же, хто і агента Меркель, Макрона, Орбана та інших
- Агент Меркель нав’язує ЄС російську вакцину “Спутник-V”
Лишається сподіватися, що мовчання МЗС з цього приводу тимчасове, і ми скоро почуємо про жорстку реакцію на такі фрази в офіційному документі, кажуть на це українські політики.
Підставою для скасування, як йдеться у рішенні Апеляційного суду Парижа, стало неправильне встановлення арбітражем своєї компетенції щодо розгляду справи. Українська компанія все ще має право оскаржити це рішення до касаційного суду протягом двох місяців, і вона планує це зробити.