За цей рік країни світу не задовольнили 101 запит Генпрокуратури росії про видачу осіб для кримінального переслідування чи виконання вироку, але скільки й задовольнили?..
Про це повідомило пропагандистське видання «Ведомости» з посиланням на Генпрокуратуру рф.
Серед відмов 36 отримані з політичних мотивів. Усі вони походили від європейських країн. Шість разів у екстрадиції відмовила Австрія, по пʼять – Німеччина та Чехія, чотири рази – Польща. Також у видачі переслідуваних росією відмовляли Італія, Кіпр, Болгарія та інші.
У російській Генпрокуратурі скаржаться, що деякі «політичні» відмови стосуються осіб, які звинувачуються в роботі на організацію, визнану в росії терористичною. Але в інших країнах ці організації не мають такого статусу. Серед таких організацій – легіон «Свобода росії», який воює на боці ЗСУ, рух «Артпідготовка» та ще 46 організацій.
Крім того, повідомила Генпрокуратура, з політичних мотивів Росії відмовили у видачі й тих, кого вона звинувачує в незаконному доступі до державної таємниці, вбивстві та великому шахрайстві.
В той же час у 2023 році до росії було екстрадовано 126 людей.
Нагадаємо, що наприкінці листопада Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив українського військовослужбовця Павла Запорожця до 12 років колонії.
Раніше у російському Південному окружному суді в Ростові-на-Дону оголосили так звані «вироки» п’ятьом фігурантам справи кримських мусульман. Вони отримали 65 років ув’язнення на всіх.
Апеляційний суд у москві залишив чинним вирок українському правозахиснику Максиму Буткевичу, якого засудили за «жорстоке поводження з мирним населенням та за замах на вбивство». Таким чином залишається чинним незаконний вирок, за яким Буткевич має провести 13 років у колонії суворого режиму.