Після того як британський прем’єр-міністр Борис Джонсон виступив із заявою, в якій назвав Росію головною загрозою для країни, військове керівництво Великої Британії доручило спецназу протидіяти втручанню Росії по всьому світу.
Як відомо, Велика Британія визнала Росію ворожою державою і головною загрозою через агресивні вторгнення в британські води і повітряний простір, а також через отруєння російськими спецслужбами колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері бойовою отрутою ‘Новачок’. Тож тепер особлива повітряна служба і групи сил спеціального призначення будуть вести боротьбу з ворожими державними суб’єктами, яким раніше протистояли тільки зовнішньополітична розвідка Великої Британії (MI6) і Центр урядового зв’язку (GCHQ).
Про це повідомляє The Daily Telegraph.
‘Підрозділи SFG працюватимуть разом з MI6, проводячи секретні операції щодо російських шпигунів і військових підрозділів. Підрозділам SFG буде доручено викривати діяльність російської військової розвідки, протидіяти ‘ПВК Вагнера’ і т. п.‘, — розкрив подробиці нового етапу боротьби з Росією начальник генерального штабу ЗС Великої Британії Марк Карлтон-Сміт.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- Безлади у Великобританії – це відповідь Росії ? (фото)
- Великобританія спрогнозувала свою поразку від Росії в разі сухопутної війни
- Був “принцем Гаррі”, а став просто “Гаррі”, як раніше його прадядько Едуард VIII
- “Барон Сибірський” – титул, яким Єлизавета-ІІ нагородила сина ветерана КДБ-ФСБ
Крім Росії, британський спецназ буде протидіяти Китаю, Північній Кореї та Ірану. На ці заходи збройним силам Британії додатково виділять 3 млрд фунтів, з яких 120 млн підуть на формування нової бригади спеціального призначення.
Ця бригада буде підтримувати роботу SAS і сили держав-партнерів Великої Британії по всьому світу.
Також міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес анонсував, що найближчим часом британські ВМС отримають багатоцільовий розвідувальний корабель, який буде захищати підводні оптоволоконні кабелі від зовнішніх загроз, зокрема від російської.
За його словами, нове судно для багатоцільового спостереження за океаном буде оснащено сучасними датчиками і буде нести низку дистанційно керованих і автономних підводних дронів, які будуть збирати дані.
Також військово-повітряні сили Великої Британії провели демонстративний політ біля головної бази Північного флоту РФ.
Збройні сили Великої Британії прагнуть превентивно паралізувати дії підводних човнів Російської Федерації, котрі можуть загрожувати роботі “критичних підводних комунікацій”, зокрема – підводних кабелів, на які припадає 97% комунікацій зв’язку в світі, і через котрі проходять щодня фінансові розрахунки на трильйони доларів. Про це пише портал ukdefencejournal.
Королівські ВМС замовили будівництво нового розвідувального корабля, що має стати в стрій у 2024 році.
Цей корабель має бути оснащений підводними дронами, відповідною гідроакустичною та гідролокаційною апаратурою, щоб виявляти російські підводні човни. Інші характеристики такого корабля – не розкриваються.
Також на днях Королівські військово-повітряні сили Великої Британії провели демонстративний проліт одного із трьох розвідувальних літаків RC-135W біля Мурманська, де розташована головна база Північного флоту РФ.
Відомо, що для польоту був задіяний літак із хвостовим номером “ZZ666”, політ виконувався під номером “RRR7223”. На маршруті від Великої Британії до Мурманська британський RC-135W дозаправився над Північним морем від американського “повітряного танкера” KC-135, що базується на британській авіабазі Mildenhall.
Мотив таких дій – Велика Британія хоче вивільнити ресурси для того, щоб в рамках концепції “Глобальна Британія” Королівські ВМС мали достатньо сил та ресурсів для проекції сили в усіх чутливих регіонах світу.
З однієї сторони, той же Північний флот РФ полюбляє “лоскотати нерви” британцям демонстративними проходами в протоці Ла-Манш дизель-електричних субмарин проекту 877. І доволі часто на супровід цих “Варшавянок” виконують патрульні кораблі типу River Batch 2, або ж і фрегати Королівських ВМС.
Але – з однієї сторони, Великій Британії навіть патрульні кораблі потрібні й для “демонстрації прапору” в інших куточках світу: зокрема, на днях HMS Trent прибув до Гібралтару для несення служби спільно із силами НАТО. У Британії навіть розглядають план взагалі перетворити River River Batch 2 на повноцінні бойові кораблі шляхом установки протикорабельних ракет NSM. Тим більш, що кораблі River River Batch 2 мають відповідну систему управління вогнем.
А більш крупні кораблі, класу “фрегат” чи “есмінець” – потрібні Великої Британії для захисту своїх союзників.
Зокрема, 12 березня в акваторію Балтійського моря увійшла оперативна група військово-морських сил Великої Британії, котра складається із фрегатів HMS Lancaster, HMS Westminster і танкера RFA Tiderace. Вони прибули для захисту країн Балтії від можливої агресії РФ.
Також – Велика Британія готує вихід в Тихоокеанський регіон своєї ударної групи на чолі з авіаносцем Queen Elizabeth. Для супроводу цього корабля потрібні мінімум по два есмінці та по два фрегати, при тому що сумарна кількість кораблів такого типу в складі британських ВМС складає 19 одиниць.