Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

ГОНЧАРУК. РІК ГУБЕРНАТОРСТВА

9 вересня минув один рік з часу призначення головою ОДА майже невідомого прикарпатцям підприємця Олега Гончарука, якого лиш дехто знав, як найбільшого виробника круасанів та іншої випічки в області.

При своєму призначенні Гончарук говорив правильні речі: обіцяв передовсім оперативно вирішити три пріоритетні завдання – ​відремонтувати дороги, зупинити незаконний вивіз кругляка з області та вирішити екологічну проблему на Домбровському кар’єрі. Потім обіцянок ставало все більше і більше…

З новим президентським намісником пов’язували чимало надій: вважалося, що ефективний менеджер і власник зможе бути не менш ефективним державним управлінцем, а головне, що він, на відміну від свого попередника на цій посаді, Андрія Троценка, пов’язаного через батька тісними вузами з бізнесструктурами дотичними до нині опального олігарха Ігоря Коломойського, як спортсмен, не прогнеться під представників олігарха в області і тим самим не допустить остаточної ПРИВАТизації Прикарпаття. Та маємо те, що маємо…

Тож місцева прикарпатська інформагенція КУРС поцікавилася в декотрих відомих нині прикарпатців, як вони розцінюють рік перебування на посаді Олега Гончарука, і чи має право йому й далі довіряти Президент?

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Сергій Адамович, депутат обласної ради, екс-заступник голови ІФ ОДА:
За рік керівництва облдержадміністрацією Олегу Гончаруку вдалося зупинити анархію і певну безконтрольність, яку породжували громадські активісти – ​інколи просто аферисти і авантюристи – ​під час тиску на попереднє керівництво ОДА. Якщо за його попередника Андрія Троценка приймальня голови нагадувала прохідний двір, то тепер – ​це палац вавилонського царя.

Олег Гончарук грамотно зас­тосовує популістичні методи, що дозволяє йому перекладати свою вину на підлеглих і говорити людям те, що вони хочуть почути. У стосунках з центральними органами влади голова ОДА вловив бажання Петра Порошенка бути середньоазіатським баєм, а тому, як мантру, постійно повторює: «Я слухаю і поважаю тільки президента». Здається, що за принципом особистої вірності будується вся кадрова політика Адміністрації Президента України.

Чогось подібного Гончарук хоче і від своїх підлеглих. Значним недоліком є те, що голова ОДА порозставляв на ключові посади в адміністрації своїх друзів і ставлеників політичних партнерів, незважаючи на їх невисокі фахові характеристики і негативні оцінки громади.

За своїм складом характеру Гончарук, напевно, міг би здійснювати значні перетворення в області, але жодного масштабного проекту ним поки що не реалізовано. Можливо, це є наслідком того, що голова ОДА був «tabula rasa», коли йшов на посаду. А сучасний стан речей в області є наслідком впливу на нього нардепів Анатолія Матвієнка, Михайла Довбенка та інших груп…

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Втім, все ще хотілося б вірити, що сьогоднішній голова ОДА не є типовим представником теперішнього політичного істеблішменту, який не готовий на значні перетворення і реформи на шкоду власному політичному авторитету, розуміє свою короткотерміновість і старається максимально скористатися ситуацією.

Михайло Вишиванюк, голова ІФ ОДА періоду Кучми-Януковича (1997–2005, 2010–2013) і «хрещений батько» Буковелю: «Мені, як колишньому голові обласної державної адміністрації, некоректно давати оцінку своєму колезі. Тоді був один час, зараз інший час – ​різні часи».

Погодилися в цьому з Вишиванюком й інші попередники, помаранчеві, на цій посаді Микола Палійчук (2007–2010), який нині очолює в області партію «Укроп», яку все частіше називають «партією «гасконців Коломойського» та Роман Ткач (2005–2007).

А Василь Чуднов, голова ІФ ОДА (з 8 листопада 2013 до 2 березня 2014) і лідер обласної ПР, делікатно зауважив: «Я не помітив змін на краще в області, але нічого нікому не буду коментувати і публічно виступати».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Громадський активіст Наталія Сербин:
«Хіба можна оцінювати співака, який не має музичного слуху?! Можна багато аналізувати і говорити, чого не зробив Олег Романович і як успішно він «поров» на цій посаді, але, напевне, тільки критикувати – ​також не етично. Все ж таки призначення голови ОДА відбулося в період війни, коли вся держава стикнулася з великою кількістю проблем. Економіки як такої немає, мізерні виплати, переливання з пустого в порожнє, затикання дір – ​це все, що робить цілий апарат голови ОДА. Цих людей треба всіх звільняти, вони занадто дорого нам усім обходяться. Олег Гончарук – ​це бізнесмен, можливо, політик, але не державний службовець, він ним ніколи не стане, він не вміє служити людям, прикро, але факт. Хамство і зверхнє ставлення до людей – ​це основні риси його як управлінця. Представник Президента продовжив місію Петра Порошенка і успішно призначав на основні посади бізнесменів, друзів, але аж ніяк не професіоналів. ОДА – ​це якась приватна корпорація, де всі працюють на одну страшно мізерну зарплатню, але на роботу приїжджають на дорогому авто. Хіба можна вірити цим людям?!»

Ігор Ткач, журналіст-аналітик:
«Не бачу ніяких плюсів із його роботи, чоловік занадто багато уваги приділяє рожевим і червоним краваткам. З усього, що запам’яталося, – ​це ганебні громадські слухання про призначення голів РДА – ​клоунада його рук, ну, і друге, свіже – ​спроба призначити одіозну Болюк на посаду, а потім все зіпхати на керівника департаменту освіти.
Треба визнати, що в нас голова ОДА інфантильний молодий чоловік, який займає цю посаду виключно завдяки батькам і зв’язкам зі старими партійними номенклатурщиками.
Ніяких особливих заслуг або тим більше самостійної роботи нема».

Тарас Случик, громадський діяч:
«Мабуть, голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі поставив дуже високу планку для своїх колег, бо я чогось такого ж очікував від Олега Гончарука. Проте яскраво реалізованих реформ поки складно побачити. Можливо, вони десь і є, але громадськість про них не знає або не відчуває. Величезних скандалів у команді обласної адміністрації поки за цей рік не було, хоча ситуація з тендерами на капітальний ремонт доріг в області дивує. В цій сфері, здається, керує і все вирішує нардеп Олександр Шевченко, хоча координація процесу і відповідальність лежить на голові ОДА».

Тетяна Соболик, головний редактор газети «Галицький кореспондент»:
«Перше, що помітила за нинішнім головою ОДА, це те, що людина, яка потрапила на таку високу посаду завдяки простим людям, Революції гідності і Майдану, намагається усяким чином відмежуватися від простих людей, немов хоче забути, що якби не вони, то він би в це крісло не сів ніколи.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Ніяк не можу йому пробачити те, що він виніс з приймальні голови ОДА диванчик, де роками «провисали» чиновники чи, зрештою, прості люди, які чекали на прийом до голови ОДА. Може, він не знає, але за Михайла Вишиванюка ця приймальня була центром скарг та пропозицій від простих людей. І той «поганий регіонал» багато років робив кроки назустріч людям. Щоб людям легше та простіше жилося.

Приймальня працювала цілодобово, дівчата-секретарки зобов’язані були відповідати на будь-які питання прикарпатців. І люди про це знали. Вони дзвонили зі своїми бідами до голови ОДА Михайла Вишиванюка, у «першу приймальню», аби порадитися: «У мене захворіла корова. Що мені робити?». І дівчата радили, тому що пам’ятали: вони працюють заради людей.
Олег Гончарук нагадав мені кроки «помаранчевого» Миколи Палійчука, який перше, що зробив, коли сів у крісло голови ОДА, то це поставив турнікети, аби відмежувати чиновників від усіх інших, від звичайних людей.

На жаль, нерідко люди, які приходять на посади такого рівня, якось мляво усвідомлюють, що їх перебування у цих кріслах надто обмежене в часі. Скоро його там не буде і йому доведеться відповісти на питання: що він зробив для людей? Боюся, що відповідь буде настільки невиразною, що здивується навіть він сам».

Віктор Анушкевчиус, міський голова Івано-Франківська:
«В цілому я оцінюю його роботу позитивно, враховуючи те, що він не мав досвіду роботи в державних органах влади. Тим більше ми живемо в непростих умовах, в умовах війни, коли перед країною, а тим більше перед областю, поставлені додаткові завдання – ​мобілізація, будівництво фортифікаційних споруд на сході України. І тут, на місці, тримати ситуацію під контролем не так просто. Вважаю, що в цілому справився – ​утримав ситуацію під контролем у економічному, політичному і соціальному плані.
Що стосується якихось недоліків, то під тиском певних осіб, не вчасно розпочався ремонт нашої ділянки дороги Львів – ​Івано-Франківськ».
Тарас Боднар, голова ГО «Поклик Нації», засновник «За лаштунками»:
Чомусь мені Гончарук вже дуже нагадує Кличка-старшого, тільки той є мером. Мабуть, тому що обоє спортсмени?..
***
А нещодавно «Правий сектор Прикарпаття» по своєму оцінив і привітав з річницею пребування на посаді Олега Гончарука, звинувативши голову Івано-Франківскої ОДА та його заступників у «вимаганні з підприємців коштів і волонтерської допомоги для будівництва фортифікаційних споруд на Сході України». Про це йдеться у відкритому зверненні до Президента України, яке ПС опублікував на своїй сторінці у Фейсбук.
Підготував Дмитро Несміш

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 108 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності