Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Політика

Грузія виграла позов до Росії в ЄСПЛ

Страсбурзький суд постановив, що Росія порушила низку статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, статтю 3, яка забороняє тортури і нелюдське та принизливе поводження; статтю 5 про право на свободу і особисту недоторканність; статтю 13 про право на ефективний засіб правового захисту; статтю 4, яка забороняє колективне вислання іноземців.

У сторін буде рік, щоб представити свої позиції щодо виплати компенсації та повідомити суд про можливу мирову угоду.

Цей позов був поданий Грузією ще в березні 2007 року, а процес розпочався два роки тому. Тбілісі звинуватив Росію в «незаконних арештах та масовій депортації під час антигрузинської кампанії 2006-2007 років».
Нагадаємо, у відповідь на затримання у вересні 2006 року п’ятьох російських військовослужбовців на території Грузії Москва почала тотальну перевірку легального статусу громадян, які проживають на території Росії. У позові, зокрема, вказується, що щонайменше 2380 громадян Грузії під час висилки на батьківщину «містилися у поганих умовах».
Як відомо, Україна подала до Європейського суду два крупних позови проти Росії: за наслідками анексії Криму та за порушення прав дітей, що були вивезені терористами на територію РФ.
Залишається тільки побажати українським представникам з таким же успіхом повернутися зі Стокгольму, де розглядатимуться українсько-російські газові суперечки.

Кількість переглядів: 96 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності