Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

Імпорт електроенергії до України з Білорусі відновлено, а що з комуналкою?

Відновлений із початку року імпорт електроенергії до України з Білорусі на початку січня становить 7,41 тис. МВт-год, повідомила НЕК “Укренерго”.

3 січня з 1:00 за київським часом розпочався імпорт електроенергії з Білорусі, що становив за добу 3,45 тис. МВт-год. 4 січня імпорт із цього самого напрямку тривав всю добу та становив 3,96 тис. МВт-год. Імпорт із Росії відсутній”, – йдеться у повідомленні на сайті НЕК у вівторок.

Водночас у НЕК зазначили, що підстав для обмежень імпорту/експорту електроенергії, раніше передбачених законом про ринок е/е, немає, оскільки повноваження НКРЕКП із анулювання аукціонів із доступу до міждержавних перетинів із країнами, що не є членами Енергетичного Співтовариства, обмежувалися 2020 роком.

ОСП має пропонувати учасникам ринку на аукціонах всю доступну пропускну спроможність міждержавних перетинів, зазначено у повідомленні “Укренерго”.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

При цьому там наголосили, що графіки імпорту/експорту завжди узгоджуються лише в тих обсягах, які дають змогу гарантувати дотримання операційної безпеки системи і, зокрема, необхідного обсягу резервів для її балансування.

На сьогодні у зв’язку із сезонним підвищенням обсягів споживання е/е наявність імпорту не призводить до порушення меж операційної безпеки”, – зазначено у повідомленні.

Згідно з оновленими на сайті “Укренерго” результатами добових аукціонів із доступу до міждержавних перетинів, потужності на 1 січня були викуплені компаніями ТОВ “ДЕ Трейдинг” і ТОВ “Дніпросталь-енерго” – 1200 МВт (по 50 МВт кожна година) і 540 МВт (по 60 МВт у перші чотири та останні п’ять годин доби) відповідно, на 2 січня потужність у 3 МВт (по 1 МВт із 13:00 до 15:00) викупило ТОВ “Д. Трейдінг”, на 3 січня 660 МВт (по 60 МВт у перші п’ять годин доби та в останні шість годин доби) викупило ТОВ “Дніпросталь-енерго”.

Результати аукціонів на 4-6 січня такі: ТОВ “ДЕ Трейдинг” – 1200 МВт (по 50 МВт на всі години доби), ТОВ “Дніпросталь-енерго” – 420 МВт (по 6 МВт у перші чотири та останні три години доби) і ТОВ “ЕРУ Трейдінг” – 2400 МВт (по 100 МВт щогодини).

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як повідомлялося, 14 грудня 2020 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4493 про внесення змін до закону про ринок електроенергії щодо продовження до 31 грудня 2021 року повноважень Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) обмежувати доступну пропускну здатність, яка розподіляється на добових і місячних аукціонах у частині міжнародних перетинів між Україною та державами, які не є членами Енергоспівтовариства, а також анулювати результати річного аукціону з розподілу пропускної здатності таких перетинів.

Відповідно до чинного закону про ринок е/е, цих повноважень, визначених рішенням парламенту від 4 грудня 2019 року, регулятор позбавляється з 1 січня 2021 року.

У зв’язку з цим НКРЕКП 14 грудня 2020 року виключила з постанови №766 від 8 квітня 2020 року норму, направлену на реалізацію закону про ринок електроенергії щодо обмежень регулятором пропускної здатності в частині міждержавних перетинів із країнами, які не є членами Енергоспівтовариства.

У квітні НЕК “Укренерго” на виконання постанови НКРЕКП скасувала результати річних аукціонів на 2020 рік із розподілу доступу до міждержавних перетинів із Російською Федерацією та Білоруссю для здійснення експортно-імпортних операцій, період постачання за якими припадає на карантин і 30 днів після його завершення.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності