Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Імпорту електроенергії з РФ за двосторонніми договорами не буде, – Рада прийняла закон

Верховна Рада у другому читанні і в цілому в середу проголосувала законопроект №2233 про внесення змін у закон “Про ринок електричної енергії”, що передбачає серед іншого заборону імпорту за двосторонніми договорами електричної енергії з Російської Федерації. За відповідне рішення на засіданні в середу проголосували 274 народних депутата.83_main

Зокрема, забороняється продаж та/або поставки електроенергії, що імпортується з Російської Федерації, за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку. У той же час Кабінет міністрів має право скасовувати заборону, визначивши термін відновлення дії такої заборони.

Також до 31 грудня 2020 року регулятор уповноважений обмежувати доступну пропускну здатність, яка розподіляється на добових і місячних аукціонах, в частині міждержавних зв’язків між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного співтовариства. Регулятор також має право анулювати результати річного аукціону, на якому розподілена пропускна здатність на 2020 рік в частині міждержавних зв’язків між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного співтовариства. В такому випадку здійснюється відшкодування коштів, сплачених за розподілене пропускну здатність.

З дня початку функціонування ринку “на добу вперед” до 31 грудня 2019 року включно гранична нижня межа обов’язкового продажу електроенергії виробниками на ринку “на добу вперед” не може бути менше 10% їх місячного обсягу продажів електроенергії відповідно до правил ринку. При цьому з 1 січня 2020-го до 31 грудня 2025 року включно гранична нижня межа обов’язкового місячного обсягу продажів електроенергії виробниками та імпортерами на ринку “на добу вперед” не може бути менше 15% їх місячного обсягу продажів електроенергії відповідно до правил ринку.

У разі істотного коливання цін на ринку “на добу вперед” балансує ринок, і відповідно до методики, визначеної регулятором, НКРЕКУ має право встановлювати граничні ціни на ринку “на добу вперед”, внутрішньодобовому ринку і балансує ринку для кожної торгової зони з відповідним обґрунтуванням. Рівень граничних цін повинен впливати на формування вільної ціни мінімальним чином. Граничні ціни встановлюються регулятором після консультацій з Антимонопольним комітетом України.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, Верховна Рада України 18 вересня схвалила поправку народного депутата Андрія Геруса до закону України “Про ринок електроенергії”, дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства. Як стверджував автор правки Герус, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Однак з 1 жовтня розпочався імпорт електроенергії з Росії, який в листопаді зріс втричі у порівнянні з жовтнем і зайняв 15% українського ринку. В результаті зупиняються українські ТЕС і шахти.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності