Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

Карітасу допомагають семінаристи

Студенти Івано-Франківської Духовної Семінарії – це одна з найактивніших груп молодих людей з високою соціальною відповідальністю, які вже традиційно долучаються до роботи БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» у якості волонтерів. Карітас безмежно вдячний 14 семінаристам, які упродовж 2013 року проявили свою жертовність в ім’я доброї справи на користь потребуючих.

Впродовж останніх  чотирьох місяців студенти Духовної семінарї допомагають особам, які потребують піклування та сторонньої допомоги у рамках проекту «Клуб людей похилого віку «Надвечір». Під керівництвом соціального працівника-координатора волонтерів семінаристи здійснюють патронаж для 13-маломобільних та 8-немобільних осіб літнього віку – жертв тоталітарних режимів та невиліковно хворих осіб з метою надання  їм соціально-побутових послуг. Щоб допомагати важкохворим на високому рівні, усі волонтери у вересні-жовтні отримали знання та  практичні  навички догляду за хворими під час організованих  навчальних програм.
Волонтери замінюють постільну та натільну білизну, допомагають старшим людям підтримувати гігієну; гуляють із ними на свіжому повітрі, закуповують продукти харчування, допомагають у веденні  домашнього господарства: перуть, прибирають, виносять сміття. Деяким підопічним проекту, завдяки опануванню роботи з глюкометром, волонтери вимірюють рівень  цукру у крові, артеріальний тиск, температуру та пульс.
«Для хворої людини важливо знати реальні показники життєдіяльності організму в той час, коли її самопочуття погіршилося. Тому моє вміння користуватися цим  медичним обладнанням й знання показників та норми допомагає зорієнтуватися, яку допомогу необхідно надати людині в тій чи іншій ситуації» – ділиться своїми враженнями  Віталій Паламар.
Завдяки  роботі волонтерів у проекті люди похилого віку,  які через хворобу та вік  перебувають в ізольованому середовищі, отримали емоційну підтримку, спілкування. Послуги, надані волонтерами сприяли покращенню, як психоемоційному, так і  фізичному стану. Молоді  люди надали:
– 16 послуг по догляду за тілом, підтримки особистої гігієни,
– 166 послуг з ведення домашнього господарства – здійснювали закупку продуктів. харчування, прибирали, забезпечували доставку продовольчих пайків, миючих ;
– 267 послуг з організації дозвілля – спілкування, прогулянки, читання, духовно-моральна підтримку.
Підопічні проекту «Клуб людей похилого віку «Надвечір» дуже вдячні  своїм новим  приятелям, які  допомагають їм – стороннім, незнайомим людям,  є небайдужими  до їх страждань, уміють співчувати та відчувати чужий біль. Їхня праця робить усіх, хто потребує уваги, хоч на мить щасливішими.
БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ»

Кількість переглядів: 117 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності