Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Соціальні новини

Хто не встигне за 60 днів від 1 липня заплатити… попаде ще на 20% штрафу, – нерухомість

До 1 липня фізичним особам-власникам будинків, квартир та іншої нерухомості повинні були прийти рахунки для сплати податку на нерухоме майно, нарахованого за 2020 рік, тепер у громадян є 60 днів, щоб його сплатити.

Про це йдеться у роз’ясненні Державної податкової служби.

Як зазначається, податок розраховується з огляду на розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року – 4 723,00 гривень.

Місцева влада кожного регіону встановлює свою ставку, яка не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. Цьогоріч максимальна сума становить 70,8 грн за квадратний метр.

Слід зауважити, що податок сплачують за кожен квадратний метр для квартир площею понад 60 кв. метрів і будинків понад 120 кв. метрів. За протермінування до 30 днів передбачається штраф розміром 10%, понад 30 днів – 20%.

Також пільги з податку для фізичних осіб не застосовуються до:

  • Об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі: квартира перевищує 300 кв. метрів; житловий будинок перевищує 600 кв. метрів; площа різних типів об’єктів житлової нерухомості перевищує 900 кв. метрів;
  • Об’єкта/об’єктів оподаткування, використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

Таким чином фізичні особи-підприємці, які зазначили своє житло як податкову адресу та фактично здійснюють діяльність у власній квартирі/будинку, не мають право на пільги з податку на нерухомість. Аналогічно сплачувати податок починаючи з першого квадратного метра повинні і особи, які здають житлову нерухомість в оренду (лізинг).

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський підписав закон, за яким іноземні інтернет-компанії платитимуть 20% ПДВ в Україні. Мова про так званий закон “Про податок на Google”, який Рада схвалила на початку червня.

Кількість переглядів: 22,623 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності