Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

Хто проти історії України-Руси? – демонтовано керамічне панно у готелі “Турист” Києва (фото)

У Києві в фоє готелю «Турист» демонтували керамічне панно Галини Севрук «Місто на семи горбах», створене художницею в 1986 році.

Директор готелю Віталій Драган запевнив, що його розбирали професіонали, шматки панно ретельно зберігаються у безпечному місці. Зараз Драган заявив, що керівництво шукає «спадкоємця даного шедевру».

Тоді постає цілком логічне запитання: “Якщо спадкоємців шукають, значить, ніхто прав на панно власникам (дирекції) готелю не пред’являв. Тоді, чому було його демонтовувати, – хтось проти історії України-Руси та Києва?

Проте не всі вірять у добрі наміри директора, Олексій Краєвський на своїй сторінці у фейсбук запитує у КМДА та Міністерства культури чи узгоджений демонтаж з ними.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Зараз там гола стіна. Вдень закінчили розбирати, прибиральниці все вимили», повідомив Краєвський.

Художниця-майстриня Севрук Галина була однією з організаторів Клубу творчої молоді “Сучасник”, його знищили як ідеологічно небезпечний у 1960-1964 р. Вона членкиня Спілки художників України, заслужена художниця України. Народилася в Самарканді, можливо, саме чарівні керамічні глазуровані прикраси храмів цього міста сприяли захопленню майбутньої художниці мистецтвом кераміки. Батько, Сильвестр Мартинович Севрук, був архітектором. Мати, Ірина Дмитрівна, уроджена Григорович-Барська (Іван Григорович-Барський – архітектор XVIII століття, автор декількох храмів та громадських будівель Києва та прекрасного собору та дзвіниці у Козельці) належала до давнього шляхетського роду.
Деякі роботи Галини Сильвестрівни за радянських часів було знищено. Приклад: у травні 1964 року знищили вітраж в університеті імені Т. Шевченка (створений разом із Опанасом Заливахою й Людмилою Семикіною). Так само було знищено храми, які збудував або реконстрував її пращур Іван Григорович-Барський.

З 1968 року виключена з Спілки художників України за підписання «Листа-протесту 139» на захист репресованих.

Але горельєф в “Туристі”«Місто на семи горбах» почала створювати в 1980 році, а у фоє готелю роботу монтували у 1986. На панно зображені княгиня Ольга, князь Ярослав з донькою Анною, птах Сирин та герої стародавньої історії Києва. Панно прекрасно збереглося (до жовтня 2020 року). Підпис художниці було розміщено на майже бароковій хвилі в правому куті монументального твору.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності