Наприкінці тижня, що минає, збройні сутички почалися по всьому периметру киргизько-таджицького кордону, про це повідомила відразу прикордонна служба Киргизстану Як заявляє відомство, таджицька сторона розпочала обстріли місцевостей Кулунду, Максат та Жани-Жер Лейлекського району Баткенської області. А в прикордонній службі Таджикистану заявляють, що киргизькі прикордонники атакували низку таджицьких населених пунктів.
Киргизька сторона звинуватила Таджикистан у порушенні домовленостей.
«Влада Таджикистану не в змозі контролювати ситуацію, більше того, сприяє ескалації збройних зіткнень», – кажуть прикордонники.
Прикордонна служба закликала Таджикистан «припинити вогонь та спрямувати всі зусилля на деескалацію збройного конфлікту».
Прикордонні війська Таджикистану, у свою чергу, поклали відповідальність за початок конфлікту на киргизьку сторону. За їхніми даними, удосвіта киргизькі прикордонники з використанням важкої зброї обстріляли прикордонну заставу «Душанбе».
Сторони звинувачують одна одну в тому, що, незважаючи на договір про припинення вогню, на кордоні й далі триває стрілянина.
З киргизької сторони повідомляється про щонайменше 11 постраждалих. З таджицької сторони, за даними тамтешніх ЗМІ, загинули двоє військовослужбовців, поранені 11 осіб – 6 прикордонників та 5 місцевих жителів.
Це друге з початку тижня загострення ситуації на кордоні Киргизстану та Таджикистану.
Представники Киргизії та Таджикистану запланували зустріч у зв’язку із збройним конфліктом на кордоні, – повідомили у киргизькій прикордонній службі.
Президенти Киргизії та Таджикистану домовилися про відведення додаткових сил від кордонів, повідомили у пресслужбі президента Киргизії Садира Жапарова. Раніше країни домовились про припинення вогню.
Зазначимо, що протяжність кордону Киргизстану з Таджикистаном становить 970 кілометрів. Спірними є ділянки між Баткенською областю Киргизстану та Согдійською областю Таджикистану, де села, а іноді й будинки мешканців двох країн розташовані поруч, що ускладнює роботу з визначення лінії кордону. Через цю невизначеність між жителями та прикордонниками сусідніх держав часто відбуваються сутички за право доступу до води, землі та комунікацій. При цьому часто застосовується і зброя, що призводить до людських жертв.
Виснаження в міжусобінй війні Киргизії та Таджикистану вигідно росії, як і вигідно їй відволікти увагу заходу від війни в Україні…