Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Полеміка

КОЗАКИ Й ГЕТЬМАНИ, СКІЛЬКИ ВАС?

На Запоріжжі сталася сутичка між представниками козацьких організацій: представники більшості таких обʼєднань вимагали залишити острів Хортиця від «Козацького війська Запорозького низового» на чолі з отаманом Олександром Панченком.

У суботу на Хортиці триває Тризна – день пам’яті та скорботи за козаками, що загинули в боях за Україну. Козаки пояснюють, що виступають проти «Козацького війська Запорозького низового» зокрема тому, що членів цієї організації бачили в день «чистки» запорізького Євромайдану, що мала місце на початку цього року. Їм також закидають участь у подіях у Криму на боці агресора.

«Отамани всіх запорізької козацьких організацій налаштовані виключити Панченка з ради козаків. Він вже персона нон-грата в козацькому товаристві. А все тому, що його козаки були в тому числі при захопленні військової частини в Бахчисараї. Це вже факт відомий. По-друге, Панченко і його організація виступали проти України і закликали донських козаків втрутитися в конфлікт і прийти на територію України», – розказав в розмові з Радіо Свобода кошовий отаман Запорозького війська низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов.

Панченка та його козаків попросили залишити Хортицю, але ті відмовилися. Після цього сталася сутичка, яку вдалося вирішити лише за участі правоохоронців.
У квітні проти Панченка відкрили провадження за підозрою у державній зраді, але невдовзі його закрили. Один з лідерів козаків, за даними слідства, добровільно повідомив в СБУ, що отримав доручення збирати дані про розташування українських військ в Криму для передачі росіянам, але не захотів цього робити.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Джерело: РадіоСвобода

Кількість переглядів: 75 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності