Ухиляння від виконання батьківських обов’язків
Прокуратурою Тисменицького району проведено перевірку стану додержання законності у сфері соціального захисту неповнолітніх при призначенні, використанні та припиненні виплати допомоги на дітей.
Встановлено, що 37-ми річна мешканка одного із сіл району, отримуючи соціальну грошову допомогу на утримання дітей, витрачала ці кошти на розваги та алкоголь.
Так, впродовж трьох років держава виплатила жінці, як багатодітній матері, майже 400 тисяч гривень. Однак, замість того, щоб витратити їх на потреби своїх 10-ти дітей, з котрих лише одна повнолітня, горе-матір спускала їх переважно на спиртне. При цьому, як з’ясувала прокуратура, матеріально-побутові умови в яких проживають діти є неприпустимими і становлять реальну загрозу для їх здоров’я та розвитку. Діти не отримують повноцінного харчування та не мають належного сезонного одягу і взуття, а санітарний стан в помешканні, де вони проживають, критичний.
За результатами перевірки прокуратурою району розпочато кримінальне провадження, за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КК України. Досудове розслідування триває.
Звертатися до суду по Інтернету
З 2015 року українські громадянизможуть спілкуватися з судами по Інтернету. Принаймні, подавати позовні заяви.Таке рішення ухвалила Рада суддів України навиїзному засіданні в Вінниці, як повідомляє у своєму сюжеті ТСН.
Щоб користуватися такою послугою, потрібно буде заповнити анкету і віднести її до суду для перевірки персональнихданих. Електронною поштою можна буде пересилати та інші документи. Представникисистеми українського судочинства вважають, щозавдяки такій новації справи розглядатимуться швидко, крім того, це дозволить заощадити бюджетнігроші.
«Щоб не завантажувати суд відвідувачами, щоб справу не пересилати поштою. Адже на пошту йде дуже багато бюджетних коштів. Аце заощадить і дасть можливість перенаправитикошти на інші потреби судів «, – заявила глава Ради суддів Валентина Симоненко.
Подвійне вбивство у Стебнику
На базі УВТК в одному з боксів знайшли вбитим 17-річного стебничанина Андрія Лабойко. На тілі жертви було виявлено множинні сліди від ножових поранень.
Також в цей день невідомі вбили його матір, тіло якої виявили в їх домі. Сім’я проживала в будинку по вул. Дрогобицька, 46, що знаходиться біля магазину «Софія».
Міліціонери стверджують, що вбивство відбулось вчора близько 7-ї години вечора. Наразі правоохоронні органи проводять розслідування та встановлюють причини цього жорстокого вбивства.
Зґвалтували неповнолітню
Про зґвалтування неповнолітньої доньки повідомила у чергову частину Теребовлянського райвідділу міліції мешканка села Гумниська. Вона заявила, що над її тринадцятилітньою донькою, ученицею сьомого класу, поглумилися двоє чоловіків.
Зі слів доньки, усе трапилося в середині жовтня. Двоє двадцятивосьмирічних мешканців села Семенів, на території колишньої недіючої тракторної бригади села Гумнисько, спочатку напоїли неповнолітню, а потім проти її волі, скориставшись безпорадним станом, вступили із нею в статеві зносини.
Даних осіб, каже начальник Теребовлянського райвідділу міліції Микола Сивуля, направили на судово-медичну експертизу, слідчі, в свою чергу, перевіряють усі обставини цього злочину та причетність до нього фігурантів справи.
Подія внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 152 частиною 4 (зґвалтування малолітньої).
Трагічне ДТП на Прикарпатті
У неділю, 9 листопада, о 02:00 год. в селі Гаврилівка Надвірнянського району на Прикарпатті автомобіль «ВАЗ 21010» з’їхав з проїжджої частини дороги, зіткнувся з дерев’яною огорожею та перекинувся.
Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди дві пасажирки віком 17-ти та 15 років отримали тілесні ушкодження у вигляді переломів і направлені в Надвірнянську центральну районну лікарню.
19-річний юнак, котрий також був у автомобілі, від отриманих травм помер на місці події.
Надвірнянські рятувальники та працівники міліції перекинули автомобіль на колеса, рятувальники гідравлічними ножицями вирізали двері та стійку автомобіля для вивільнення тіла загиблого.
За інформацією управління ДСНС в Івано-Франківській області
Виявили розтрату бюджетних коштів
Івано-Франківською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері проведено перевірку з питань використання службовими особами ВП «Управління будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд № 4» ДТГО «Львівська залізниця» державних коштів, які були спрямовані на виконання ремонтних робіт будівель та приміщень вузлової лікарні станції Коломия ДТГО «Львівська залізниця.
Встановлено, що посадові особи вказаного управління при виконанні робіт з ремонту даху завищили їх вартість. Зокрема, посадовці за завищеними вдвічі цінами закупили пиломатеріали.
Як наслідок, зайво витрачено майже 47 тисяч бюджетних гривень.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України. Досудове розслідування триває.
Лісничий вимагав…
Прокуратура Снятинського району здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом вимагання та одержання лісничим неправомірної вигоди.
Встановлено, що за 6 тисяч гривень службовець обіцяв сприяти місцевому жителю у незаконному вивезенні 16 кубічних метрів дубу із території Снятинського спеціалізованого агролісництва .
Під час отримання неправомірної вигоди його викрили правоохоронці.
Відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Виявлено 14 фактів незаконного видобутку гравію
Прокуратурою Тисменицького району скеровано обвинувальний акт стосовно жителя району, котрий здійснював незаконний видобуток корисних копалин на території с.Черніїв.
Так, 29–річного зловмисника було викрито під час прокурорської перевірки. Незаконний забір піщано-гравійної суміші із прибережної смуги річки Бистриця Надвірнянська він здійснював за допомогою екскаватора та двох вантажівок «Камаз».
На разі досудове розслідування у кримінальному провадженні розпочатому щодо нього за ч.2 ст. 240 КК України завершено. Обвинувальний акт скеровано до суду.
Варто зазначити, з початку року за результатами перевірок щодо законності видобування надр та піщано-гравійної суміші з русел річок Тисменицького району, зареєстровано 14 кримінальних проваджень, у 12 з яких досудове розслідування завершено.
За постановленими судами обвинувальними вироками до державного бюджету сплачено близько 42 тис.грн. штрафів.