Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

КРИЗА ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ на Прикарпатті, – вчителі страйкують, бо їм заборгували ще за липень

Ледь більше місяця тому Івано-Франківщину вперше в її історії очолила жінка – Світлана Онищук, на яку в ОП та Кабміні покладали великі надії, що вона подолає прикарпатську анархію, адже досі пані Світлана була заступницею голови ОДА у трьох своїх попередників на цій посаді, серед котрих першим був нині ще поки діючий прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який, кажуть, і склав їй тепер протекцію… І ось перша суттєва велика криза місцевої обласної виконавчої влади – у Долинській ТГ вчителі замість того, щоб навчати дітей, 2 вересня розпочали страйк:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Початок навчального року зірвано – більшість учнів у Долинській територіальній громаді не відвідали школи – вчителі страйкують через невиплату заробітної плати. З 26 навчальних закладів Долинської ТГ страйкували 20 !!!

У соцмережах на сторінках навчальних закладів з’явилися не лише повідомлення про страйк вчителів, а й оригінальні колажі. Освітяни публікують фото із підписами «Почуйте нас» або «Вимагаємо оплати праці», «Не нищіть учительство» та ін.

На сторінці Рахинянської гімназії у фейсбуці виставили фото, де вчителі стоять з простягнутими руками. «Не принижуйте нас!» – підпис до світлини.

Освітяни Грабівської гімназії сфотографували порожні гаманці і підписали фотографію «Останні заощадження вичерпано».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Станом на 1 вересня освітяни Долинщини боргували ще за липень! Втім, коли вчителі вийшли на страйк, їм перерахували відпускні і зарплати за липень.

Як повідомила заступниця міського голови Долини Алла Шевченко, враховуючи ці виплати, станом на сьогодні заборгованість залишається приблизно 10 млн грн.

Після того як вчителі оголосили страйк, керівниця апарату Івано-Франківської ОДА Ірина Тимчук провела нараду, на якій обговорили проблему виплати заборгованої заробітної плати долинським освітянам. Хоча освітяни попереджали про страйк ще два тижні тому.

Нарада тривала понад дві години. Як повідомила Алла Шевченко, освітян залякували кримінальними справами та пропонували оптимізувати мережу закладів освіти.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Зрештою, попросили призупинити страйк до 20 вересня. А за цей час обіцяли підготувати план виходу з кризи та подумати, як виплатити заборгованість. Варіант оптимізації у Долинській міськраді вивчали.

«Щоб нам вистачало субвенції, нам треба закрити 8 шкіл, а це 30% від освітньої мережі району, та скоротити приблизно 140 вчителів», – зазначає Алла Шевченко.

Також в Івано-Франківському окружному адміністративному суді перебуває справа за позовом Долинської міської ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, яку сьогодні очолює згадувана на початку Світлана Онищук, яка часто хвалиться, що саме вона останні три роки будучи заступницею у своїх трьох попередників на цій посаді, відповідала в області за реформу адміністративну територіального устрою. А будучи 8 липня призначеною на пост голови ОДА не могла не знати про ситуацію у Долинській ТГ, щоб почати шукати резерви в обласному бюджеті для попередження злочину з невиплати освітянам зарплати…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Хоч судового позову пані Онищук, можливо, й нічого боятися, коли її чоловік працює у Конституційному Суді України, але ставши першою жінкою на посаді голови Івано-Франківської ОДА, враховуючи її інші проколи на цій посаді за два місяці з моменту її призначення, має всі шанси стати й першою головою з найкоротшим терміном перебування на цій посаді?..

А Долинська міська рада просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо формування та розподілу обсягу освітньої субвенції для Долинської ТГ та просить передбачити обсяг освітньої субвенції для територіальної громади на 2021 рік в розмірі 19 млн грн.

ФОТО із соцмереж

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності