Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Невідома Історія

Львова ще не було, а львів’яни вже торгували із древнім Римом, – інакше звідки монети?

Срібні римські динарії 1-2 ст н.е. виявили працівники Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба” поблизу села Малі Підліски на Львівщини, де планується будівництво Північної об’їзної Львова. Про це вони розказали на своєму сайті.

Загалом було знайдено 4 монети – три срібні динарії та один фальшивий субератний динарій. Промопроєкт започатковано командою “Рятівної археологічної служби” Інституту археології НАН України спільно із Службою автомобільних доріг у Львівській області.

“Ці монети потрапили до нас з Давнього Риму. У 1-2 ст н. е. племена, що жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало як гроші, а не як прикраси, — розповідає Юрій Ревера, молодший науковий співробітник “Рятівної археологічної служби”.

За його словами, у той час територія сучасної України була у сфері впливу Римської імперії. Про активні тодішні торгові зв’язки свідчать не тільки монети, але й прикраси, амфори, посуд і різні побутові речі, які знаходять археологи.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Особливий інтерес викликає і знайдений фальшивий динарій.

“Це свідчить, що фальшування монет з’явилося від самого початку карбування грошей. Як тільки з’явилися перші монети, з’явилися люди, які намагалися їх фальшувати. Згідно з різними дослідженнями, приблизно 3-5% від справжніх динаріїв виготовлялися субератними, тобто фальшивими, безпосередньо в самих монетних дворах, де мали карбуватися виключно справжні динарії”, — пояснює Юрій Ревера.

За словами директора Рятівної археологічної служби Олега Осаульчука, пам’яток римського періоду на території західної України є чимало. Масштабні проєкти, як-от дослідження перед будівництвом Північного обходу Львова, дадуть можливість  дізнатись більше про етнокультурні зв’язки тогочасного населення, з’ясувати, якими був побут людей, а також відстежити політичні та торгові зв’язки.

Зазначимо, що римські монети доволі часто знаходять в Галичині, яка у ті часи частково входила до північної частини Дакії і межувала з нею. Так само це часті знахідки у Наддніпрянській частині України та на її півдні, де проходили торговельні шляхи…

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 18,362 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності