Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Маленький Болехів на Прикарпатті вчить усю Україну, – тут депутати за одну сесію зробили те. що інші не можуть за каденцію

В Болехові воєнкоми вручили депутатам міськради повістки перед сесією, на якій опозиція мала голосувати рішення про кадрові зміни – всупереч думці міського голови щодо незаконного закриття пологового будинку та притягнення винних у цьому до відповідальності. Про це повідомляють місеві медіа.

4 лютого відбулось засідання позачергової 25 сесії Болехівської міської ради, на якому ухвалили ряд кадрових рішень.

Сесія була запланована на 10 ранку. Втім саме в цей час в Івано-Франківській області була оголошена повітряна тривога, через що міський голова Болехова Іван Яцинин переніс початок засідання. Поки депутати очікували початку сесії, до народного дому завітали представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки і вручили депутатам-чоловікам повістки.

Обранці поцікавились у воєнкомів, чи такі самі повістки отримають міський голова, його заступники та секретар міськради, яких на той момент в народному домі не було – вони очікували початку сесії в адмінбудівлі Болехівської міської ради. Представники ТЦК та СП відповіли, що повістки виписані для всіх. Втім, чи були вони вручені вищому керівництву Болехівської громади – достеменно невідомо.

Депутати, опозиційні до голови громади, підозрюють, що таким чином мер намагався вплинути на деяких обранців, щоб зірвати засідання сесії.

Втім о 12 годині, після відбою повітряної тривоги, засідання позачергової 25 сесії Болехівської міської ради таки розпочалося.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Депутати ініціювали розпуск виконкому, звільнення заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ілони Калитин, дострокове припинення повноважень секретаря міської ради Ігоря Герецького та звільнення з посади керуючого справами міськвиконкому Івана Івашківа. Більшістю голосів рішення були прийняті.

Тепер протягом 10 днів після ухвалення рішення міський голова Іван Яцинин має подати пропозиції щодо персонального складу виконавчого комітету Болехівської міської ради.

Каталізатором кадрових змін стало рішення суду щодо визнання протиправними дій та бездіяльності міського голови Болехова Івана Яцинина та секретаря Болехівської міськради Ігоря Герецького у питанні відновлення роботи пологового відділення Болехівської центральної лікарні.

У 2021 році через зменшення кількості новонароджених та бажання місцевих породіль народжувати дітей в інших містах, пологове відділення Болехівської лікарні опинилося під загрозою закриття. Місцеві депутати довго боролися, щоб не допустити закриття пологового відділення КНП «Болехівська міська центральна лікарня». НСЗУ вимагала від лікувальних закладів приймати не менше 150 пологів на рік. У разі, якщо норма не виконується, то відділення не зможе укласти контракт та отримувати гроші від НСЗУ. Місцеві депутати вважали цю норму несправедливою для невеликих громад, тим більше, що місто Болехів та 7 сіл громади мають статус гірських населених пунктів. Відтак, звернулись до керівництва НСЗУ залишити вимоги до ПМГ «Медична допомога при пологах» на умовах 2021 року. Втім міська влада Болехова не підтримала депутатів та медперсонал лікарні. Депутатам часто не вдавалося провести засідання сесій через відсутність кворуму. І врешті пологове відділення таки закрили.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Тепер під загрозою закриття опинилася вся Болехівська лікарня.

“Прикро, що бездіяльність цих посадових осіб продовжується. Поки ми в судових інстанціях відстоювали відновлення роботи пологового, через бездіяльність влади виникла загроза існування всієї міської лікарні. Міську владу не хвилює те, що директор КНП “Болехівська ЦМЛ” Любомир Парахоняк впродовж останнього року звільнив з роботи кваліфікованих лікарів, до яких зверталися пацієнти, і завдяки яким на лікарню спрямовувалися чималі кошти від НСЗУ. На їхні місця прийняв лікарів без досвіду роботи і навіть таких, які не відповідають кваліфікаційним вимогам до посад. У зв’язку з цим на даний час жителі Болехівщини змушені їхати лікуватися в інші медичні заклади, а КНП “Болехівська ЦМЛ” опинилася на грані закриття. Медиків попередили про скорочення”, – відмітив депутат міської ради Василь Клим.

Лідер фракції “УДАР” у міській раді повідомив, що на даний час в медичних закладах міста проводяться перевірки тимчасовою контрольною комісією, створеною з числа депутатів міської ради.

“Виявлено багато порушень, зокрема, щодо використання кілька мільйонів бюджетних коштів, потрачених на ремонти. А також щодо неналежного надання медичних послуг, що призвело до зменшення кількості пацієнтів”, – додав Василь Клим.

Наразі депутати очікують, щоб мер Іван Яцинин підписав рішення сесії. За законом він має зробити це протягом 5 днів.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності