Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Трафунки: надзвичайні новини та кримінал

Медичний кисень для Прикарпаття та сусідів продають по завищеній ціні

Комунальне некомерційне підприємство «Долинська багатопрофільна лікарня» 6 квітня уклала угоду на закупівлю медичного кисню з АТ «Львівський хімічний завод» на загальну суму 99,8 тис. грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

А “Наші гроші. Львів” з квітня почали перевіряти закупівлі для боротьби з COVID-19 у Чернівецькій, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, де виявили ряд тенденцій.

Згідно з угодою, лікарня придбала 326 40-літрових балонів медичного кисню. Відтак один балон купили за 306 грн. В кожному балоні 6,5 кубометрів кисню, тому вартість одного кубометру газу у придбаних балонах виходить по 44 грн.

А КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» купила кисень в 40-літрових балонах у івано-франківського ТОВ «Іводент» за 435 грн за балон, відтак тут вартість одного кубометру становить 66,9 грн.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Ще 25 березня той самий «Іводент» продав «Івано-Франківському обласному фтизіопульмонологічному центру» кисень по 362 грн за балон. Так само за 362 грн підприємство продало кисень «Лисецькій центральній районній лікарні» (Тисменицький район).

В свою чергу «Львівський хімічний завод» 25 березня поточного року уклав угоду на постачання кисню в балонах з «Городенківською центральною районною лікарнею» за 208 грн за балон.

Минулого року, в такий самий час, вартість медичного кисню в балонах у Івано-Франківській області становила в середньому 271 грн за балон.

При цьому вартість медичного кисню, який продають в тисячах кубометрів, зросла не надто суттєво. Якщо минулого року середні ціни по регіону були на рівні 17,9 тис. грн за тисячу кубометів, то сьогодні кисень продають приблизно за тими ж цінами. Наприклад, Косівська лікарня, яка 6 квітня оголосила закупівлю медичного кисню планує купити його за 17 тис. грн за тисячу кубометрів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

КНП «Коломийська центральна районна лікарня» оголосила 6 квітня намір укласти угоду з АТ «Львівський хімічний завод» за ціною 18,2 тис. грн за тисячу кубометрів газу. А «Центральна районна лікарня Калуської міської та районної рад Івано-Франківської області» 3 квітня купила кисень за 19, тис. грн. Одна з найдорожчих закупівель – угода «Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківської міської ради», яка купує кисень за 22,5 тис грн. При цьому за тією ж угодою вартість кисню в балонах, які лікарня також купила, становила 347 грн за балон.

ТОВ «Іводент» відносно нещодавно почало продавати медичний кисень, досі підприємство спеціалізувалось на продажі медичного обладнання. Власниками фірми є Василь та Ірина Носики. З початку 2020 року фірма отримала державних замовлень на 3,8 млн грн.

Основним постачальником медичного кисню на Західній Україні є «Львівський хімічний завод». Це дозволяє підприємству утримувати в регіоні вищі ціни на рівні 17-20 тис. грн. Для порівняння, у Харківській області станом на січень-березень 2019 року вартість медичного кисню становила 7,4 тис. грн за тисячу кубометрів, а у Вінницькій – 12,8 тис. грн.

Антимонопольний комітет звинуватив підприємство у недобросовісній конкуренції, проте нещодавно суд не підтримав докази АМКУ та виправдав підприємство. АМКУ планує оскаржити це рішення у Верховному Суді.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 489 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності