Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Невідома Історія

Міноборони України змінило форму і знаки розрізнення військових

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військових.

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихМіністерство оборони України змінило затверджені в 2017 році зразки військової форми одягу та знаки розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України.Зокрема наказом від 30 червня 2020 року № 238 «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 20 листопада 2017 року № 606» змінені Правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України.

Варто зауважити, що не зовсім зрозумілий поспіх зі змінами, адже з жовтня наказ знов прийдеться змінювати через набуття чинності новими військовими званнями генералів та сержантів. До того ж документ містить незрозумілу мішанину діючих та «майже нових» звань. Поряд з поки що існуючими генеральськими званнями до наказу включені сержантські, які мали набути чинності з 30 вересня 2020 року, але були змінені законом № 680-IX на ще новіші, що набудуть чинності разом із генеральськими з 1 жовтня. Зокрема у наказі є погони «першого сержанта», але це звання було законом замінено на «головний сержант».

З помітних нововведень – золоті парадні погони та генеральська форма з новими емблемами на комір. Також тепер Правила поширюються й на Державну спеціальну службу транспорту. Але насправді змін набагато більше.

Змінилось розташування нарукавних знаків.

Так на парадній, парадно-вихідній та повсякденній формах одягу, на лівому рукаві на місці передбаченого раніше для «Державного прапору» тепер нашивається нарукавний знак військової частини. На правому рукаві залишається знак відповідно до роду військ. Проте, замість 60 мм, тепер відстань від плечового шва має складати 105 мм. Знак «Державний прапор» тепер нашивається на обидва рукави на відстані 45 мм від плечового шва.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихНа польовому однострої нарукавні знаки помінялися місцями. Емблема військової частини «переїхала» з правого рукава на лівий, нарукавний знак роду військ («тризуб») відповідно на правий. Місце розташування нагрудних знаків з прізвищем (справа) та «Збройні Сили України» (зліва) не змінилося, проте зазнали змін самі знаки. Написи на них відтепер виконуються чорним кольором (крім ВМС, тут без змін).

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихЯк ми вже згадували, на парадній формі з’являться золоті погони, не завадило цьому ані критика у фаховому середовищі, а не їх схожість з історичними погонами німецьких чиновників, та ,через наявність «просвітів», із російсько-радянськими.

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихКрім того, так звана «зубчатка», яка була на погонах генералів, «переїхала» на комір (!) на місце емблем за родом війська, а схрещені булави, які також були на комірі відтепер замінили «зубчатку» на погонах.

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихПарадні погони старших офіцерів не містять передбачену наказом МОУ №370-2017 року «плетінку», роль якої на них відіграють просвіти по аналогії з радянськими погонами. Золоті погони молодших офіцерів, сержантів та солдатів містять стандартні для цих звань знаки розрізнення.

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихДо речі нова лінійка сержантських звань матиме такі знаки розрізнення на погонах:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихНа знаках розрізнення військовослужбовців у військовому званні «головний майстер-сержант» та «головний майстер-старшина», на час перебування на посаді «головний сержант Збройних Сил України» передбачене розміщення зірки між широким шевроном та дугоподібною личкою.

Також нові Правила містять фразу «Військовослужбовцям у військовому званні «рекрут» знаки розрізнення не передбачені». Хоча насправді знаки розрізнення також не передбачені й для звань «солдат» і «матрос», які мають «чистий» погон. Відповідно звання «рекрут» і «солдат» («матрос») відрізнити буде не можливо.

На додачу до плаща демісезонного вводить демісезонна куртка.

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихРоті почесної варти замість чорних «берців» повернули чоботи радянського зразка.

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихДля військовослужбовців-жінок замість кашкетів ввели капелюхи.

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військових
Емблеми на комір


Зазнали змін деякі емблеми на комір парадної та повсякденної форми одягу, а також були введені нові (або повернуті раніше скасовані) емблеми.

Так, емблема Десантно-штурмових військ та спеціалістів повітрянодесантної служби видів і родів військ, тепер повторює беретний знак:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихВійська зв’язку, спеціалісти автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібернетичної безпеки:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихМедична служба:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихВетеринарна медицина:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихВійськова служба правопорядку у Збройних Силах України(військова поліція):

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихЧастини радіоелектронної боротьби та радіоелектронноїрозвідки:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихПідрозділи морської піхоти ВМС:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихОкрему емблему отримала армійська авіація:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихСвою емблему повернули Військово-топографічній службі:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихТакож з’явилась емблема Державної спеціальної служби транспорту:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихНарукавні знаки (емблеми)


Свій нарукавний знак отримали військовослужбовці нещодавно створеного Апарату Головнокомандувача Збройних Cил України

Свій нарукавний знак отримали військовослужбовці нещодавно створеного Апарату Головнокомандувача Збройних Cил України:


Змінила нарукавник Військова служба правопорядку (ВСП):

ВСПНарукавні знаки отримала Медична служба і Державна спеціальна служба транспорту:

Медична служба і Державна спеціальна служба транспортуЗагальний нарукавний знак Повітряних Сил «віддали» радіотехнічним військам, а загальний тепер має жовтий тризуб:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихМорська піхота втратила свій унікальний знак роду військ і отримала нарукавник єдиного для Військово-Морських Сил зразку:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихНевеликих змін зазнали нарукавна емблема морської авіації:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихта Військовий ліцей імені Івана Богуна:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихЗ’явився нагрудний знак «санітарний ідентифікатор» на бронежилет:

нагрудний знак санітарний ідентифікатор на бронежилет


Змінилися кольори кантів пілоток армійської авіації та авіації Повітряних Сил:

БУЛО:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихСТАЛО:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихВодночас, щодо армійської авіації, то у нових Правилах має місце неспівпадіння зображення та тексту до нього.

Беретні знаки.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Беретний знак радіотехнічних військ та військ зв’язку:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихБеретний знак морської піхоти та підрозділів спеціальних операцій ВМС (раніше тільки для підрозділів спеціальних операцій ВМС):

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихТакож знак на берет отримала Державна спеціальна служба транспорту:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихА знак на берет військовослужбовців ВСП втратив чорний фон:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військовихНу і нарешті, для повноти картини, змінили затискач для краватки:

Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військових

Кількість переглядів: 11,070 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності