Цього вівторка в обласному центрі Прикарпаття німці презентували нову транспортну концепцію міста під назвою «Мобільний Івано-Франківськ».
Розробило її їхнє товариство міжнародного співробітництва (GIZ) спільно з німецькими компаніями транспортного планування DREBERIS та PTV у рамках програми «Develop-GreenCities».
До проекту були залучені науковці національного університету «Львівська політехніка» та Івано-Франківського університету нафти й газу, а також спеціалісти Департаменту транспорту та зв’язку міськвиконкому, ДП «Електроавтотранс» та ДАІ.
Про декотрі деталі цього проекту «ЗЛ» уже повідомляла на своїх сторінках минулого року.
Нагадаємо, що основним завданням проекту є надання стимулів та пропозицій для розбудови і становлення транспортної політики, а також надання працівникам міської ради та особам, наділеним повноваженнями приймати рішення, підручних рекомендацій і інструментів, щоб забезпечити сталий розвиток транспортного руху в місті, зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище, викликаний транспортом і підтримувати такі види транспорту, які не мають негативного впливу на довкілля. Це якісний громадський та велосипедний транспорт, а також пішохідний рух.
Фінансуватимуть проект у рамках програми «Develop-GreenCities’ Німецького Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку та Німецького товариства міжнародного співтовариства.
«Ми продукуємо не лише папір. Ми даємо конкретні ідеї, які міська влада згодом реалізує», – розповів старший консультант проекту Штефан Вегерт.
Також він додав, що всі ідеї – це довгострокові перспективи, в ході реалізації яких здійснюються конкретні короткострокові плани.
Паралельно керівник департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак розповів про зміни в транспортній інфраструктурі Івано-Франківська, які планують запровадити уже до кінця 2015 року.
Перше, над чим будуть працювати – це замовлення та розробка руху громадського транспорту міста Івано-Франківська. За словами Смушака, та схема, що є на сьогоднішній день – нікуди не годиться. До кінця літа планується отримати нову схему.
Обіцяють також забрати автомобілі з тротуарів в центральній частині міста, планують обмежити паркування в центральній частині міста. На це з бюджету виділено 300 тисяч гривень.
Ще доробляється проект щодо в’їзду в центральну частину міста через автоматичні боларди. Там встановлять в’їзний термінал, який видаватиме талончик. Оплата буде зніматися за в’їзд, та за те, скільки часу стоятиме автомобіль в центральній частині міста.
Окрім цього, відбудеться новий конкурс на громадський транспорт: буде і обілечування і GPS-навігатори, про які так багато говорили.
«Це те, за що ми беремо на себе зобов’язання й те, про що в нас можна питати в кінці року», – підсумував Михайло Смушак.
Підготував Іван Луйко