Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Політика

НА БОЦІ ДНР ВОЮЮТЬ ПОЛЯКИ

На боці бойовиків на Сході України воюють громадяни Польщі. Активісти націоналістичних організацій Oboz Wielkiej Polski (OWP), «Задруга» та члени польської націоналістичної організації Falanga, які називають себе польськими євразійцями(лідер організації – Бартош Бекер).

В серпні 2014 р. польські націоналісти з організації Falanga, активісти якої беруть участь у бойових діях на Сході України на боці т. зв. ДНР, зруйнували пам’ятник воякам УПА, який був встановлений в Польщі, поблизу польсько-українського кордону.

6 вересня 2014 р.члени організації OWP провели мітинги у Варшаві, Кракові та Любліні з вимогою до уряду Польщі визнати незалежність т. зв. ДНР та ЛНР.

«OWP вважає, що влада Польщі не може більше підтримувати відносини з режимом в Києві і вважає за необхідне з моральної і етичної точок зору розірвати всякі стосунки», – поінформували представники організації.
Штаб-квартира організації знаходиться у Варшаві. Лідери організації – Давид Бережицкій і Мацей Видрих. OWP засновано в 2003 році Марчином Марковським, як громадське об’єднання у Вроцлаві. Об’єднання використовує в якості герба зображення білого орла, який тримає Меч Болєслава Хороброго.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

В жовтні 2014р на польсько-українському кордоні співробітниками прикордонної служби України були затримані громадяни Польщі, які їхали воювати на Схід України. Затриманими виявилися члени польської націоналістичної організації Falanga.

Лідер організації Falanga Бартош Бекер підтвердив факт затримання. За його словами, затриманим полякам заборонили протягом трьох років в’їжджати на територію України. Раніше активісти і лідер цієї організації вже приїжджали в Донецьк і брали участь в бойових діях на боці бойовиків.

Польська газета Gazeta Wyborcza повідомляла, що на Донбасі воюють активісти організації Falanga, які раніше приймали участь в бойових діях на території Сирії, на боці урядових військ.

Falanga, як структурована організація була заснована в 2009 році. Її лідером є історик Бартош Бекер. Організація є спадкоємицею «Національно-радикального табору – Фаланга» (Oboz Narodowo-Radykalny – Falanga).
17 листопада 2014 р. прокуратурою міста Бельсько-Бяла, за матеріалами Агентства внутрішньої безпеки, була порушена кримінальна справа проти 29-річного активіста націоналістичної організації OWP, який без згоди державних органів воював в іноземних військових формуваннях на території України.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Його звинувачують за ст. 141 п. 1 Кримінального кодексу («служба в іноземній армії, іноземному військовому формуванні»), йому загрожує ув’язнення терміном від 3 місяців до 5 років.

У лютому 2015 р. року у Польщі була заснована політична партія «Зміна», з проросійською риторикою в програмі партії та курсом на зближення з Москвою.

Лідер партії Матеуш Піскорський – колишній член «Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej», заявив про політичну підтримку урядам самопроголошених ЛНР та ДНР. Минулого року Піскорський, як спостерігач, був присутній на так званому «референдумі» у Криму і на «виборах» в самопроголошених республіках Донбасу.
Піскорський – єдиний в Європі депутат-скінхед, видавець журналу «Одалан» і лідер групи «Ніклот». У 2001-2005 рр. був депутатом польського Сейму від партії «Самооборона» (аналог російської ЛДПР)

У складі ДРГ «Русич» (командир-громадянин РФ О. Мільчаков), яка входила в батальйон «Бетмен» О. Бєднова, воюють представники польського скінхед-руху «Закон Задруги – Північний Вовк». Членство руху приймало участь у з’їзді скінхедів і язичників в Москві. Аналітичним відділом ГІ «Права Справа» встановлені особи двох членів організації, які приймали участь в бойових діях на Сході України.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Громадянин Польщі, на псевдо «Дерек», який більше десяти років прожив у Великобританії, зараз воює на боці бойовиків ДНР в батальйоні «Кальміус», в якості оператора БМ‑21 «Град» (https://youtu.be/3SM7v9YmwwU).
Крім того була зафіксована участь в бойових діях на Сході України на боці бойовиків сербських чотників, угорців з батальйону «Святого Іштвана», російськомовних громадян Латвії, а також окремих представників країн ЄС – французів, бельгійців і німців.

Д. Снєгирьов

P. S. Нагадаємо, що нещодавно Уряд Іспанії арештував вісьмох власних громадян, які повернулися з України, де брали участь в бойових діях в зоні АТО на боці сепаратистів.

Кількість переглядів: 129 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності