Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Блоги

На Сумському напрямку потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння

Ситуація на кордоні з рФ залишається складною.

Насамперед через щоденні масовані обстріли території України в межах Сумської області.

Останнім часом до цього додаються спроби використовувати диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ).

Першочергове завдання у цих груп – виявити місця дислокації підрозділів Сил оборони України, зокрема вогневі позиції, щоб надалі відпрацьовувати удари по цих місцях.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Це також спроби мінування місцевості та завдання ударів по українських захисниках.

Але зараз ДРГ частково відкривають вогонь і по мирних жителях.

Кордону фактично не існує

На цей час кордону фактично не існує, це – лінія фронту. Подібними діями російські окупанти намагаються розтягнути зусилля Генерального штабу Збройних сил України у моменті прикриття можливих потенційних напрямків наступу загарбників. Тобто йдеться про те, що вони змушують Генштаб ЗСУ задіяти оперативні резерви не на Донецькому напрямку, а, відповідно, на прикриття Сумського та Чернігівського напрямків.

Причому відбувається комбінований характер дій російської сторони. Це інформаційна складова та, відповідно, військова, яка полягає безпосередньо у діях ДРГ, в обстрілах мирної інфраструктури цієї області.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Використовується тактика так званих “тисячі порізів” – одночасного завдання ударів по кількох напрямках задля відволікання від головного напрямку російського удару. А це якраз схід: Авдіївський напрямок, Бахмутський, Часів Яр та Кліщіївка Донецької області. І ось тактика російських окупантів – не допустити можливості передислокації на ці ділянки фронту оперативних резервів Збройних сил України.

Потенційно високою залишається ймовірність загострення військового протистояння на прикордонні Сумської області. Невипадково там зосереджені кадировські батальйони. Але варто говорити про те, що тут РФ вирішуватиме для себе декілька питань. Перше – це ескалація напруги, друге – утилізація кадировських батальйонів.

Фактор Лапіна

Невипадково вони передані під порядкування російському генерал-полковнику Денису Лапіну, який ще донедавна очолював російське угруповання на цьому напрямку.

У Лапіна особистий конфлікт із Рамзаном Кадировим. Нагадаю, останній критикував діяльність Лапіна, висловлював критичні зауваження щодо його військових здібностей. Тому не виключаю, що це і є спецоперація російських спецслужб з метою ліквідації особистої гвардії Кадирова.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Сумська область розглядається російською окупаційною армією як маршрут швидкого наступу на Київ – паралельно з Чернігівщиною.

На державному кордоні з Чернігівською, Сумською і Харківською областями Силам оборони України протистоїть угруповання військ противника “Сєвєр”. Загальна чисельність цього угруповання – трохи більше ніж 50 тисяч бійців, близько 1300–1400 танків і бойових броньованих машин, а також понад 1000 одиниць ствольної і реактивної артилерії.

“Ці сили розтягнуті у смузі довжиною 750 кілометрів біля північних кордонів Україні у Брянській, Курській та Бєлгородській областях РФ”, – зазначив в інтерв”ю “BBC News Україна” аналітик Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.

За інформацією аналітичного відділу ГІ “Права Справа”, на тактичному напрямку “Суджа” для підготовки рейдових дій на території Сумської області завершується формування угруповання  у складі 380-й МСП, 1434-го полку “Ахмат”, 349-го полку “Ахмат”. Крім того, зафіксовано три загони спеціальних дій, а саме 408-й, 414-й, 418-й.

Ситуація, що розгортається зараз у Сумській області, є результатом інформаційно-психологічної операції з боку росії

Російські окупанти хочуть спровокувати внутрішні міграційні процеси – масовий виїзд мирного населення із Сумської та Чернігівських областей, аби дестабілізувати ситуацію у тилових районах України.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Це може фактично паралізувати роботу як центральних, так і, відповідно, місцевих органів влади. Це додаткові навантаження на центральні й місцеві бюджети. Плюс фактично блокування інфраструктури “Укрзалізниці”, автомобільних доріг, які в такому разі будуть зайняті питаннями виїзду внутрішньо переміщених осіб.

Метою ворога у розповсюдженні панічних настроїв у населення є навіювання недовіри до центральної влади та військових, створення атмосфери хаосу з подальшим відтоком громадян в інші регіони і перевантаженням соціальних систем.

Цілком можливо, розмовами все не обмежиться й окупанти підуть на ескалацію військової напруги у прикордонних районах Сумської і Чернігівської областей. Йдеться про можливість заходу на територію Сумської області з метою досягнення тактичних завдань, аналогічно як у Харківській області.

Але наразі ні розвідки західних країн, ані ГУР МОУ не повідомляли про передислокацію оперативних резервів країни-окупанта, що могло б свідчити про формування континенту вторгнення. Нема ані передислокації особового складу, важкої бронетехніки, ані розгортання польових госпіталів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Станом на кінець травня російські окупаційні війська продовжують прикордонну операцію на Харківщині, водночас це не є спробою наступу на обласний центр. Щодо Сумщини – плани і дії ворога ретельно відстежуються, запевняють у розвідці.

Щодо загроз для Сумського напрямку представник Головного управління розвідки МОУ наголосив, що “якщо будуть підстави для занепокоєння, безумовно, про це будуть офіційно повідомляти. Ситуація там добре відома, плани і ресурси ворога – також”.

Своєю чергою речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив, що можуть відбуватися як перегрупування російських сил, так і їхнє нарощення.

“Власне, ніколи не можна виключати, що навіть не з метою досягнення стратегічних цілей, а з метою досягнення тактичних завдань ворог може спробувати зайти на територію Сумської області, аналогічно як у Харківській. Тому може відбуватися перегрупування на території Росії”, – зауважив він.

Разом з тим спікер ДПСУ зробив акцент на тому, що у ворога недостатньо сил, щоб здійснити якісь дії з метою досягнення стратегічних цілей для того, щоб просунутись в глиб території нашої держави надто сильно.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Водночас  зазначу, що навіть якщо росіяни дійсно почнуть серйозну підготовку до наступу на північ, їхні дії не зможуть залишитись непоміченими і отримають адекватну відповідь. Крім того, на цьому напрямку активно зводять додаткові фортифікаційні споруди та продовжують мінувати місцевість для унеможливлення прориву кордону.

Нагадаю, починаючи з кінця 2023 року Сумська область залишається найактивнішою ділянкою, де ворожі диверсійно-розвідувальні групи намагаються проникнути на територію України.

Так, нещодавно, на Сумщині державна прикордонна служба України вступила у бій з російською диверсійно-розвідувальною групою. В результаті ворог був вимушений відступити.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності