Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Новини з дурдому

На випадок війни у Івано-Церківську готують бомбосховища… частину яких раніше розпродали

До 20 січня в Івано-Франківську за на назом мера мають привести до ладу споруди цивільного захисту населення, визначити перелік та облаштувати підвали на випадок імовірних бомбардувань. Тільки мер або чогось не знає, або не договорює сам?..

Відповідне доручення на оперативній нараді дав міський голова Руслан Марцінків.

«Стратегічний бомбардувальник досягає Івано-Франківська від 45 хвилин до 1,15 год. Досвід Сирії, Ічкерії, інших гарячих точок доводить те, що дуже важливі місця переховування людей. Дуже важливо послухати цю інформацію, і маємо ще трохи часу, аби привести до відповідності ці місця. Дай Боже, щоб цього не треба було, але в разі чого ми маємо бути готові», – сказав Марцінків перед доповіддю начальника управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігоря Влізла.

Ігор Влізло поінформував, що в місті розташовані 48 споруд цивільного захисту на 25,5 тисяч осіб. Усі вони збудовані з 1971 до 1993 року.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Зрозуміло, що там все за радянськими стандартами. Вони будувалися в основному на стратегічних підприємствах та підприємствах оборонного значення. В радянський період ніхто не передбачав збереження життя цивільного населення, тільки тих, хто працював на зміні», – сказав Влізло.

Станом на сьогодні готові до використання 11 споруд цивільного захисту на 2960 осіб.Обмежено готові – 9 споруд на 1750 осіб. «Можна зайти, світло є, але витяжка не працює, медикаментів немає. Ми там можемо сховатися, але ми не зможемо там перебувати три доби», – відзначив Влізло.

Не готові до використання – 25 споруд.

Також у місті є одна споруда подвійного призначення на 542 особи.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«У нас є соціально відповідальні забудовники. Володимир Балагура дуже грамотно поступив, там була стара, розвалена будівля (ЖК «Липки, – ред). Вони її викупили і зробили паркінг. Якщо у стару споруду можна було помістити 300, то зараз тут входить 542 чоловіки. У випадку збройного конфлікту там може навіть 600 людей поміститись».

Протирадіаційне укриття в Івано-Франківську розраховане на 500 осіб. ІФНМУ – 150 осіб, Управління будівельно-монтажних робіт – 200 осіб, Івано-Франківський ліспромкомбінат – 150 осіб.

Також зібрана інформація про найпростіші укриття – 409 підвалів, у які на час бойових дій може заховатися 55 тисяч людей.

Мер доручив освітянам, комунальникам переглянути підвали, щоб вони були бодай обмежено придатні для переховування.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Сьогодні війна тільки 20% йде зброєю, решта – психологія. Я чому говорю про бомбардування, якщо війна швидка, психологічна, то можуть намагатися вивести людей з себе. Де найбільше проукраїнська позиція – на Західній Україні. Вибирається пару точок, робиться паніка – і далі… Дай Боже, цього не буде. Але якщо ми не будемо дивитися, що у нас є, то ніколи не будемо готові», – сказав Марцінків.

Давайте до 20 січня, щоб ми були плюс-мінус готові… Треба дотягнути до 1 березня, до слякоті, щоб танки не могли їхати”, – додав мер.

Тільки ось цікаво, чи знає мер, що частина старих радянських бомбосховищ міста уже давно продана? Так бомбосховище в жалюгідному катастрофічному стані у дворі навпроти Драмтеатру по вулиці Незалежності намагалися продати ще при його попереднику під нічний клуб (добра звукоізоляція), а бомбосховище навпроти м’ясокомбінату по вулиці Петлюри після продажу вже більше року як перебудували під склади. Тому про долю інших стратегічних об’єктів в місті, які за жодних обставин не мали б продаватися, залишається тільки здогадуватися…

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності