На Закарпатті створюють ініціативну групу нацменшин, щоб об’єднати зусилля органів держвлади та представників етнічних спільнот регіону для забезпечення дотримання їхніх прав і розв’язання нагальних питань (доволі доречна проблема під час війни і претензійних заявок Мадярщини та Словаччини, які нагло заявляють свої претензії на українське Закарпаття).
Про це повідомляє Закарпатська обласна військова адміністрація.
Групу створюють у межах проєкту лібералів з Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні». До її складу увійдуть представники структурних підрозділів ОВА та всіх нацменшин, що зараз компактно проживають в області.
Відзначають, що вони будуть вивчати актуальні потреби етнічних спільнот та формуватимуть план роботи з реалізації необхідних програм і заходів.
«Створення ініціативної групи на рівні області важливе для Закарпаття, зважаючи на кількість національних спільнот, які тут проживають… Зараз основне завдання – спільно знайти нові шляхи реалізації державної політики щодо підтримки національних спільнот. Найефективніше це вдасться здійснити за активної участі їхніх представників», – зазначив директор департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Роман Молдавчук.
3 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон щодо національних меншин, який є однією із семи вимог Європейської комісії для відкриття переговорів про членство України в ЄС.
Україна надала Угорщині детальну дорожню карту того, як можна врегулювати суперечки щодо питання нацменшин, зокрема мови навчання, але мадярам, як завжди, й цього мало…
Державний секретар Міністерства закордонних справ Угорщини Тамаш Менцер прокоментував зміни до законодавства України про нацменшини. Він вважає їх «далекими від відновлення прав 2015 року».