Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

Наступні 7 років президентом Ізраїлю буде Іцхак Герцог – син 6-го Президента країни…

Кнесет Ізраїлю обрав новим президентом країни Іцхака Герцога. Президент Ізраїлю виконує здебільшого представницькі функції.

 Парламент Ізраїлю обрав новим президентом країни Іцхака Герцога. За його кандидатуру під час голосування у середу, 2 червня, віддали свої голоси 87 депутатів Кнесету, повідомляє інформаційне агентство dpa.

Суперниця Герцога, активістка і вчителька Мір’ям Перец, отримала натомість лише 26 голосів на свою підтримку. Герцог, який з 2013 року очолював опозиційну політсилу “Авода” (Ізраїльську партію праці), перебере президентські повноваження у Реувена Рівліна 9 липня. У Рівліна завершується семирічний термін перебування на посаді.

Герцог заявив, що буде “президентом Ізраїлю” та закликав до єднання у країні, розділеній гострою політичною кризою. “Прийшов час зводити мости“, – заявив він, пообіцявши боротися проти антисемітизму у всьому світі.

Президент Ізраїлю виконує здебільшого представницікі функції. Серед головних його повноважень – помилування в’язнів та надання мандату на формування уряду. Президента обирають у парламенті таємним голосуванням на семирічний термін.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху привітав Герцога у повідомленні в Twitter. Від імені усіх жителів країни він побажав новому президенту успіху.

Вибори президента Ізраїлю відбулися на тлі гострої політичної кризи в країні. Очікується, що вже найближчим часом уряд Нетаньяху буде розформовано.

Згідно з результатами вже четвертих за два останні роки парламентських виборів, що відбулися 23 березня, на них перемогла консервативна партія “Лікуд”, очолювана Нетаньяху. Втім, ці результати були невтішними для прем’єр-міністра Ізраїлю, адже його політична сила втратила кілька місць у парламенті, отримавши лише чверть від 120 мандатів, і не змогла сформувати новий уряд.

Так само не вистачало голосів для формування правлячої коаліції у помірно лівого опозиційного табору. Однак останніми тижнями в країні тривали переговори щодо створення так званої коаліції змін, для утворення уряду без участі “Лікуд”. 2 червня її представники зібралися у місті Рамат-Ган для врегулювання останніх деталей перед оголошенням про створення нової коаліції.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У головного конкурента Нетаньяху Яіра Лапіда, лідера партії “Єш Атід”, яка на виборах 23 березня посіла друге місце, є час до кінця дня 2 червня, аби заявити президенту Ізраїлю про успішне формування коаліції.

ДОВІДКОВО:

Іцхак Герцог (22.09.1960 р.н.) – ізраїльский політичний та державний діяч. Обіймав посаду голови політичної партії “Авода”, у різні роки очолював ізраїльскі міністерства будівництва, туризму, соціального захисту тощо. До обрання на посаду він очолював Єврейське агентство, яке займається зв’язками з діаспорою та репатріацією євреїв до Ізраїлю.
Іцхак Герцог син шостого президента Ізраїлю Хаїма Герцоґа.

ФОТО: Новий президнет Ізраїлю Іцхак Герцог (ліворуч) із спікером Кнесету Ярівом Левіном

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності