У найгидкішому виданні Франції і Європи “Шарлі Ебдо” президента України Володимира Зеленського зобразили у вигляді «пса» із семітським носом, який слухняно їсть із миски із логотипом ЄС, щось незрозуміле і схоже на помиї, під колесами авто-водомета із Макроном зверху.
Ну, а поки чекаємо реакції Кулеби і Українського МЗС, розберемося в цій бридкій ганебній карикатурі від “дружньої держави”:
Макрон: Забирайтеся додому!
Протестуючі французи: Тут вода тепліша, ніж удома!
Це дуже поганий знак для Єлисейського палацу та Офісу Президента. Адже головні акценти у цій картинці такі:
– протести скоро будуть проти «зажерленої влади», яка заганяє народ у жорсткі антисоціальні умови;
– Зеленського вважають «псом», за допомогою якого покриваються дії «зажерленої влади».
Прогноз-навіювання журналюг: підтримка Зеленського повинна в Європі впасти.
Ось така вона, нова обкладинка французького журналу політичної сатири Шарлі Ебдо, так званого “скандального французького видання в єврейських руках”, яке часто висміює мусульман, що неодноразово навіть викликало заворушення в арабських країнах. А в 2006 році президент Жак Ширак назвав матеріали видання “явно провокаторськими”, пізніше це повторив і президент Ніколя Саркозі, назвавши ілюстрації, як і багато інших французів, явно расистськими.
Тож не дивно, що 7 січня 2015 року близько 11:30 за місцевим часом до офісу видання вдерлися чоловіки, озброєні автоматами Калашникова, їхні обличчя були прикриті масками та каптурами. Нападників було двоє, вони зробили близько тридцяти пострілів з автоматичної зброї. Серед загиблих відомі художники-карикатуристи Стефан Шарбоньє (відомий під псевдонімом Шарб; 47 років), Жан Кабю (76 років), Жорж Воленскі (80 років) і Бернар Верлак (57 років).
Але, як бачимо, теракт нічому не навчив це маніакально-дипресивне видання, яке ще й навіть заробило на власному горі:
Перший, після теракту, номер газети вийшов 14 січня 2015 року накладом понад три мільйони примірників замість звичних 60 тисяч. На обкладинці був зображений Магомет, його щокою котиться сльоза, в руках він тримає знак «Je suis Charlie» (укр. «Я – Шарлі»). 1178-й номер газети отримав заголовок — фр. Tout est pardonné (укр. Все пробачено).
Далі, щоб уникнути звинувачень у мусульманофобії видання ненадовго вдарилося в протилежну крайність, і було названо вже антисемітським…
Прикро, але через ліберастичні поняття свободи преси французький уряд не здатний вгамувати це найгидкіше у світі видання, яке у провідних світових мас-медіа, таких як The New York Times, New Statesman[en] тощо, починаючи з 8 січня у зливі публікацій під назвою «I am not Charlie» коментатори усього світу відзначали, що деякі з карикатур Шарлі були провокаційними та брутальними, породженими хворою психікою тощо.
Підготував Тарас Боднар