Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Блоги

Німецький виробник Panther KF51 зацікавлений у постачаннях в Україну: що гальмує угоду?

Німецький концерн Rheinmetall, який є одним з найбільших виробників зброї у Європі, зацікавлений постачати Україні свій новітній танк Panther.

Німецький концерн вперше презентував свій танк Panther влітку 2022 року. Panther KF51 – розробка на основі Leopard 2. Він найбільш зручний для країн, які вже мають на озброєнні “Леопарди”. Потенційно наша країна може стати першим його покупцем.

Утім, наразі існує три основні проблеми, які в тій чи іншій мірі впливають на темпи постачання західних танків Україні. Це логістика, навченість екіпажів і механіків, а також політичні перепони.

По-перше, це — логістика. Адже кожна модель західного танку потребує індивідуального підходу. Якщо наші воїни майстерно володіють радянською технікою, яка є в нас озброєнні, скажімо, лінійка Т-64, Т-72, Т-80, то, відповідно, “Абрамси” та “Челленджери” — інші і потребують навчання екіпажів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Іншим фактором, який впливає на терміни постачання танків, є їхнє обслуговування.

Для цього потрібно мати не лише добре навчений екіпаж, але й добре навчений технічний персонал. Також треба мати мережу ремонтних баз, відлагоджену систему постачання запчастин тощо.

Водночас, якщо з технічною складовою впоратися можна відносно швидко, то політичні нюанси додають ще того клопоту. Й у цій складовій, на жаль, своє негативне місце знайшлося для тиску з боку росії на країни Заходу для того, щоб унеможливити надання Україні цієї зброї.

Новий пакет військово-технічної допомоги Україні на суму у 2,2 млрд доларів суттєво покращить стан Збройних сил України. А це змусить ворога значною мірою переглянути свої підходи щодо створення і формування матеріально-технічних резервів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаю, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Київ отримає від 120 до 140 західних танків у межах “першої хвилі” поставок від коаліції з 12 країн.

У свою чергу у Вашингтоні не виключають постачання “будь-яких конкретних систем озброєнь Україні”. Крым того, адміністрація президента США Джо Байдена “ретельно обговорить” з союзниками можливість постачання Україні винищувачів F-16.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності