Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Німці “кацапіють”, – агент Меркель місію виконала

55 відсотків німців хочуть, щоб Європа захищала себе в майбутньому без допомоги США, 48 відсотків навіть висловилися за частковий або повний вивід американських військ з Німеччини. 

У той же час більшість підтримує новий курс загравання з Росією Володимира Путіна. 54 відсотки хочуть зосередитися більше на співпраці, ніж на стримуванні, – пише Клеменс Вергін (Clemens Wergin) у статті “Німецьке божевілля щодо Росії” в газеті Welt (Німеччина). merkel-putin-1004-1_1413507423.jpg.600x450_q85

“Невідомо, які проблеми ці результати показують більше – неграмотність в політиці безпеки або дивний “пунктик” німців, які поведені на Росії і прагнуть більшої близькості з диктаторським режимом, що продовжує вести війну проти європейського сусіда, пише Вергін.

Це вписується в недавнє опитування Східного комітету серед німецьких компаній, що працюють в Росії. З них лише три відсотки виступили проти газопроводу Північний потік-2, який робить Німеччину ще залежнішою від Москви. Це – ще один доказ того, що для німецької економіки бізнес з диктаторами важливіший, ніж захист вільного світового порядку, яким вони користуються.

Ці опитування узгоджуються з результатами багатьох опитувань останніх років, які показують все більшу відчуженість німців від США та поворот до Росії. Часто кажуть, що це вина Дональда Трампа. Але робити такий висновок занадто примітивно. Насправді багато німців, схоже, відчувають труднощі розрізнити свою антипатію до Трампа (сформовану антиамериканськими ЗМІ) як до людини та геостратегічні інтереси Німеччини, які все ще тісно пов’язані зі США.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Десятиліттями Європа не може забезпечити такий рівень захисту, який сьогодні гарантують США. Триваюча російська агресія на сході України спокушає Німеччину умиротворити агресора замість того, щоб рішуче протистояти йому. Це також свідчить про те, наскільки мало люди усвідомлюють наявну загрозу.

Між іншим, наші східноєвропейські сусіди були б раді мати в своїх країнах хоча б частину американських військ, яких так сильно хочуть позбутися німці, – щоб стримувати Росію, яка загрожує їм більш безпосередньо, ніж нам”.

Висновок: нинішня етатична Німеччина з витертою національною пам’яттю не є союзником України. Розраховувати можна лише на власні сили і США, який зараз є нашим головним геополітичним союзником.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності