Туреччина схвалила плани розвитку величезного каналу на околиці Стамбула, просуваючи проєкт, який викликав критику через його вартість і вплив на навколишнє середовище.
Про це повідомляє міністр навколишнього середовища Туреччини Мурат Курум.
Канал з’єднає Чорне море на північ від Стамбула з Мармуровим морем на півдні та оцінюється в 9,2 мільярда доларів.
Цей крок був зроблений через рік після того, як Туреччина провела перший тендер на реконструкцію двох історичних мостів у своєму найбільшому місті, де планується прорити 45-кілометровий канал, що просувається президентом Реджепом Таїпом Ердоганом.
“Ми схвалили плани розвитку проєкту Kanal Istanbul Project і винесли їх на громадське обговорення. Ми швидко зробимо кроки, щоб збагатити нашу країну і священне місто каналом Стамбул“, – написав Курум в Twitter.
Канал з’єднає Чорне море на північ від Стамбула з Мармуровим морем на півдні та оцінюється в 75 мільярдів лір ($9,2 мільярда).
Корок в Суецькому каналі:
- із 24 по 29 березня 2021 року судно Ever Given повністю блокувало рух Суецьким каналом, який з’єднує Середземне і Червоне моря.
- Гігантський контейнеровоз під прапором Панами спробував розвернутися у вузькому просторі та намертво застряг на мілині.
- Станом на 25 березня 2021 року вісім буксирів не змогли зрушити судно.
- Корабель 400 метрів завдовжки, 60 метрів – завширшки та розрахований на 200 тисяч тонн вантажу.
- Протяжність Суецького каналу становить 193 км (120 миль). Він був відкритий в 1869 році та є одним з найбільш завантажених водних шляхів у світі. Близько 12% світової торгівлі, в тому числі майже 10% нафти та 8% зрідженого природного газу, проходить через канал.
- 26 березня 2021 року з’явилася інформація про те, що для того, щоб зняти з мілини 400-метровий контейнеровоз, може знадобитися кілька тижнів оскільки судно доведеться розвантажити.
- Збої на вантажному ринку руйнують світову торгівлю, особливо продовольчими та сільськогосподарськими продуктами. Транспортні потоки в портах різко впали, фрахтові витрати зросли, а поставки сповільнилися.