Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

Обіцянку Порошенка виконав Зеленський, – спростив видачу громадянства для іноземців, які захищали Україну

Зокрема мова йде про тих росіян, які зазнали політичних переслідувань.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким розширив перелік документів, які можуть бути підставою для набуття громадянства України, розширивши таким чином перелік осіб, які можуть отримати українське громадянство, на іноземців та осіб без громадянства, які захищали Україну, і на громадян РФ, які зазнали політичних переслідувань.501

Текст відповідного указу №594/2019 “Питання спрощення отримання громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у здійсненні заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони України, та громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань за політичними переконаннями” від 13 серпня опублікований на сайті глави держави у вівторок.

В указі зазначається, що зміни  вносяться з метою забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина.

Таким чином громадянство України можна отримати на підставі наявності:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

– декларації про відмову особи, яка є громадянином Російської Федерації і зазнала переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності, від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує переслідування через політичні переконання (довідка Міністерства закордонних справ України, дипломатичного представництва чи консульської установи України, видана в установленому Кабінетом Міністрів України порядку),

 – для іноземців, які є громадянами Російської Федерації та зазнали переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності”.

– декларацію про відмову особи від іноземного громадянства – для іноземців у поданні на ім’я Президента України щодо яких містяться відомості, що такі особи брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та/або брали участь у виконанні бойових або службових завдань антитерористичної операції, та/або брали (беруть) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Також указом доручається Кабміну в тримісячний термін розробити проект закону України про порядок надання притулку.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Крім того, президент доручив уряду забезпечити оптимізацію процесу розгляду заяв громадян Російської Федерації про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, і прийняття в установленому порядку відповідних рішень.

За участю Служби безпеки України Кабмін повинен провести перевірку дотримання Державною міграційною службою України, Міністерством закордонних справ України, дипломатичними представництвами та консульськими установами України вимог законодавства України в сфері громадянства при прийнятті рішень про оформлення набуття громадянства України;

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, що за сім місяців 2019 року громадянство України за указом президента отримали майже 850 іноземців, в спрощеному порядку українське громадянство отримали 47 осіб і ще п’ять відновилися в громадянстві.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності