Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Трафунки: надзвичайні новини та кримінал

Обмежити запити на доступ до публічної інформації, – новий законопроект від “слуг”

В «Слузі народу» пропонують впровадити відповідальність громадян за зловживання правом на запит щодо публічної інформації.
Народний депутат від фракції «Слуга народу» Анатолій Остапенко подав законопроект про внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо надання відповідей на запити № 3660.

Згідно з порівняльною таблиці пропонується:

  • Обмежити кількість запитів на інформацію від одного запитувача – не більше п’яти запитів на тиждень.
  • Впровадити відповідальність за зловживання запитувачами своїм правом на доступ до публічної інформації.

Серед авторського колективу цієї законодавчої ініціативи також вказується Городок Яна Володимирівна (адвокат).

«Надавши право на отримання публічної інформації, законодавцем не було враховано того фактору, що деякі запитувачі публічної інформації є недобросовісними та, реалізуючи своє право на доступ до публічної інформації, зловживають ним. Часто до органів державної влади та органів місцевого самоврядування звертаються одні й ті ж самі особи із запитами на отримання публічної інформації. Одноразово, в один день, однією особою може бути подано близько 40 (сорока) і більше запитів на отримання публічної інформації. Отриману інформацію шляхом перекручування її змісту недобросовісні запитувачі розповсюджують в соціальних мережах, таких як: Facebook та Instagram, Messenger, WhatsApp, Snapchat та LinkedIn тощо.

А тому внаслідок подачі великої кількості запитів від однієї особи відбувається блокування роботи органів державної влади та місцевого самоврядування, адже державні службовців не можуть повноцінно виконувати свої посадові обов’язки, оскільки їх робота блокується «засипанням» запитами на отримання публічної інформації. Отже, доцільним є внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації», — зазначають автори.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності