Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

ОБСЄ. І начебто є, і начебто нема

Спостережна місія ОБСЄ, розміщена на території РФ, не відповідає запиту України та інших країн про спостереження за неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону в районі Донбасу, але розширити її мандат не вдається.

Про це йдеться в матеріалі УП “Ілюзія контролю: чому місія ОБСЄ не бачить танків росіян на кордоні“.

Місія отримала мандат в липні 2014 року, коли українські прикордонники втратили контроль над 40 кілометрами кордону. У той же час відразу після старту місії в період між 27 липня і 7 серпня 2014 року українські військові та прикордонники були змушені покинути шість пунктів пропуску. Без контролюопинилися вже 400 км кордону.

Однак місія ОБСЄ продовжує спостереження тільки в двох російських пунктахпропуску Гуково і Донецьк, Ростовської області. Місія ОБСЄ в РФ обмежена в своїх пересуваннях настільки, що не може навіть оглянути потяги, які проходять неподалік від пункту пропуску Гуково.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

За інформацією УП, місії заборонено використовувати будь-які прилади, в томучислі біноклі.

Крім цього, лише близько 37% людей, які перетинають кордон в Ростовській області, проходять через ці два пункти.

З 2016 року Україна намагалася в рамках виконання Мінських угод узгодити постійне перебування спостерігачів ОБСЄ на всій кордоні, створення зон безпеки з української та російської сторони.

Змінити мандат місії можна лише консенсусом 57 країн на засіданні постійної ради ОБСЄ.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

За інформацією джерел в дипломатичних колах, питання про розширення мандата буцімто піднімається кожного разу при продовженні місії, але Росія його завжди блокує.

Також спостерігачі СММ ОБСЄ давно намагаються отримати повний безперешкодний доступ до кордону з української території, проте бойовики його не дають.

В Україні все ж намагаються використовувати мізерну інформацію, яку отримує місія. Її звіти Київ регулярно використовує на міжнародній арені під час дебатів про контроль на кордоні.

“Очевидно, що в такому вигляді як зараз місія не може бути ефективна, але і закривати її жоден з учасників ОБСЄ не стане. Інакше Росія одержить привід для спекуляцій, мовляв ми йдемо назустріч Заходу, пропонуємо стежити за кордоном, а вони закривають місію”, – зазначає співрозмовник УП у Міністерстві закордонних справ.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

 

Кількість переглядів: 1,527 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності