Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Новини з дурдому

Опера, який “допитав” мертвого свідка оштрафували, але не звільнили!..

Суд оштрафував за службове підроблення оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Верхньодніпровського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області.

Про це йдеться у вироку  суду від 8 червня.

У 2017 році мешканка села Бородаївка поскаржилась на сусіда і поліція завела справу про заподіяння їй легких тілесних ушкоджень. Через пару місяців суд також зобов’язав зареєструвати провадження про погрози вбивством. А ще через кілька місяців на підставі ухвали суду об’єднану справу перекваліфікували у замах на вбивство.

Оперуповноважений виконував доручення слідчого про перевірку обставин. За версією обвинувачення, не бажаючи реально виконувати роботу, правоохоронець підробив протоколу допиту свідка. Цей свідок начебто нічого не знав. Тому оперуповноважений склав рапорт на ім’я начальника відділення поліції, що встановити свідків та очевидців правопорушення не вдалося.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Потерпіла здивувалася, що як свідки допитані люди, які нічого не бачили, допитувалися люди, які жили на іншому боці вулиці. У потерпілої виникла підозра про змову працівників поліції. Вона заявила клопотання про допит свідків в її присутності. А потім звернула увагу на прізвище свідка, бо знала, що той помер ще у 2011 році, тобто за 6 років до допиту. Вона звернулася до керівництва поліції і відомості внесли до ЄРДР. Жінка розповіла суду, що працівники поліції не відповідали на запитання та її зневажали.

Оперуповноважений провину не визнав. Переконував, що, дійсно, допитав літнього чоловіка, який просто йшов вулицею, і сприймався як мешканець села. Цей свідок сказав, що знає про конфлікт, але з приводу чого і подробиць не знає. Чоловік впевнено назвав свої дані, власноруч поставив три підписи, але паспорт не показав, бо нібито лишив його вдома.

Відповідно до висновку експерта ЗЕС ІСТЕ УСБУ у Дніпропетровській області, рукописний текст у протоколі допиту свідка і підписи від імені свідка виконані оперуповноваженим поліції.

Вину співробітника поліції визнали доведеною і суд оштрафував його на 34 тисячі гривень, а також стягує 4 тисячі гривень витрат на почеркознавчу експертизу.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Засуджений оперуповноважений продовжує працювати на посаді.

Кількість переглядів: 21,647 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності