Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

Основний союзник США поза НАТО – Афганістан. Статус, якого прагнула Україна, а отримала ПП2

У трагічній історії з Афганістаном, яку уже більше тижня мусолять світові ЗМІ, в тому числі й Українські, є ще один дуже важливий момент, який дуже показовий для України, хоча навряд чи в чомусь переконає наших інфантилів.

Афганістан має статус основного союзника США поза НАТО із 2012 року.

У 1996 році основні союзники США поза НАТО отримали додаткові військові і фінансові вигоди, коли в 22 параграф (зовнішньоекономічні зв’язки) Кодексу США був доданий розділ 2321k (також відомий як розділ 517 закону США «Про іноземну допомогу»: його перша редакція вступила в силу ще в 1961 році); крім цього вони були звільнені від обмежень, що накладаються «Актом про експортний контроль над озброєннями» (англ. Arms Export Control Act).

Президент США тепер може призначити (визнати) державу основним союзником протягом 30 днів після повідомлення з боку Конгресу.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Коротше кажучи, цього статусу Україна домагається з 2014 року, але до цих пір не отримала.

У нас багато хто сподівається, що якщо Україна отримає такий статус, то США “впишуться” і будуть нас рятувати від Путіна, не шкодуючи живота свого.

Однак трагедія Афганістану показує, що якщо союзник не готовий за себе боротися, то американці особливо паритися не будуть.

Інший і протилежний приклад – Ізраїль. Ізраїль проявляє крайнє завзятість в захисті своїх інтересів і США надають йому значну підтримку.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Перемога Талібану в Афганістані є знаковою відразу в декількох сенсах, які важливо розуміти в Україні, якщо ми, врешті-решт, хочемо побудувати успішну державу. Головне – таліби зробили ставку на власну організацію, а не на віру у зовнішню допомогу. Ця організація лежала на вірі, яку поділяє більшість населення Афганістану…

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності